همزمان با شروع سال تحصیلی، رئیس جمهور ۱۰ مدرسه در بهارستان افتتاح کرد

۱۰ مدرسه نوساز با ۱۵۰ کلاس درس صبح امروز/شنبه/ مصادف با نخستین روز از مهرماه با حضور رئیس جمهور در شهرستان بهارستان افتتاح شد.

به گزارش شهرپنج، حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی صبح امروز و در نخستین روز از سال تحصیلی جدید به شهرستان بهارستان واقع در جنوب غرب استان تهران سفر کرد و ۱۰ مدرسه با ظرفیت ۱۵۰ کلاس را افتتاح کرد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس در حاشیه افتتاح مجتمع آموزشی شهید امیر کمندی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در این باره توضیح داد: یکی از مصوبات سفر رئیس جمهور به شهرستان بهارستان در ۱۵ دی پارسال ساخت حداقل ۱۰ مدرسه با ۱۵۰ کلاس بود که اقدامات لازم در این زمینه به سرعت آغاز شد چرا که بهارستان جزو مناطقی که به لحاظ سرانه آموزشی دچار بحران بود.

حمیدرضا خانمحمدی ادامه داد: این ۱۰ مدرسه با استفاده از توان مهندسان ایرانی و در کمتر از چهار ماه پس از کلنگ زنی، ساخته و در اختیار دانش آموزان قرار گرفت و البته برخی از آنها تا پایان مهر تکمیل می شود که این دستاورد در نوع خود بی نظیر است.
وی خاطرنشان کرد: کل اعتبار این ۱۰ مدرسه ۱۵ کلاسه یکهزار و ۸۰۰ میلیاردریال و از برکات مصوبات رئیس جمهور بود که با این بهره برداری ها، سرانه آموزشی ما از ۲.۱۶ به ۲.۳۴ متر مربع افزایش پیدا کرد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا