درخشش ورزشکاران کشورمان در پاراآسیایی هانگژو

ورزشکاران کشورمان در پاراآسیایی هانگژو موفق به کسب چندین مدال شدند.

به گزارش شهرپنج، مسابقات پاراآسیایی هانگژو صبح امروز(دوشنبه، اول آبان) پیگیری شد.

امیرحسین علی‌پور اولین طلایی کاروان ایران شد

در ماده پرتاب وزنه کلاس F11 سه نماینده ایران به نام‌های مهدی اولاد، امیرحسین علی‌پور و حسن باجولوند به میدان رفتند.

در این رقابت که دو ورزشکار هندی و یک ورزشکار از قزاقستان نیز حضور داشتند، علی‌پور با رکورد ۱۳.۹۲ متر قهرمان شد و نخستین طلای کاروان

صعود مهرداد مرادی به فینال دوی ۱۰۰ متر

همچنین مرحله مقدماتی مسابقات دوی ۱۰۰ متر در کلاس T12 برگزار شد.

در این رقابت، مهرداد مرادی در گروه دوم با ثبت زمان ۱۱.۲۷ ثانیه زودتر از سایر ورزشکاران به خط پایان رسید و اول شد.
مرادی همچنین موفق شد جواز صعود به فینال این ماده را کسب کند.

استارت قایقرانان ایران با مدال برنز

در اولین رقابت و در بخش کایاک زنان، فینال کلاس kl1 برگزار شد و “سارا عبدالملکی” در خط رقابت با قایقرانان سرسختی از کشورهای ژاپن، چین و هند قرار گرفت.

قایقران کشورمان با زمان یک دقیقه و ۱۳ ثانیه و ۵۹۴ صدم ثانیه در رده سوم ایستاد و از خط پایان عبور کرد و به مدال برنز رسید.

عبدالملکی در رشته راگبی فعالیت می‌کرد که چند سال قبل تصادف کرد. این ورزشکار با تلاش دوباره به ورزش بازگشت و اولین مدال‌آور کاروان شد.

کسب دومین طلای کاروان «فرزندان ایران» توسط حسین‌پور در پارا قایقرانی

ادامه مسابقات قایقرانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو امروز دوشنبه در دریاچه فویانگ پیگیری شد.

در چهارمین و آخرین رقابت قایقرانان ایران و در بخش کانو مردان، فینال کلاس kl1 برگزار شد و سعید حسین‌پور در خط رقابت با قایقرانانی از کشورهای ژاپن، هند، چین، قزاقستان و کره جنوبی قرار گرفت.

سعید حسین‌پور در نهایت با کسب زمان ۵۰ ثانیه و ۴۶۸ صدم ثانیه از خط پایان عبور کرد و مدال زرین طلا را بر گردن آویخت. پیش از این هم سارا عبدالملکی به مدال برنز بانوان در کلاس kl1 دست یافت.

کسب طلای پارادوومیدانی توسط هاشمیه متقیان/ زینب مرادی نقره‌ای شد

در نخستین روز از مسابقات پارادوومیدانی در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، رقابت ماده پرتاب نیزه کلاس F556 برگزار شد، جایی که هاشمیه متقیان دارنده مدال طلای پارالمپیک توکیو و زینب مرادی دو ملی‌پوش ایران با حریفانی از فیلیپین، ویتنام، چین (۲ نفر)، ازبکستان، بحرین و هند (۲ نفر) به رقابت پرداختند.

در پایان این رقابت، هاشمیه متقیان بانوی ملی‌پوش ایران با رکورد ۲۲.۹۱ متر که در پرتاب سوم خود ثبت کرد، به مقام قهرمانی رسید و صاحب مدال طلا شد تا سومین طلایی کاروان فرزندان ایران لقب گیرد؛ متقیان همچنین رکورد این ماده در بازی‌های پاراآسیایی را که پیش از این در اختیار خودش بود، به میزان ۲.۷۲ متر ارتقاء داد.

همچنین زینب مرادی که به عنوان آخرین ورزشکار این ماده پرتاب‌های خود را انجام داد، با رکورد ۲۲.۱۳ متر در جایگاه دوم ایستاد و صاحب مدال نقره در این دوره از بازی‌ها شد.

فاطمه منوچهری به مقام ششمی بسنده کرد

بانوی ملی‌پوش پرتاب وزنه به مقام ششم بازی‌های پاراآسیایی هانگژو بسنده کرد. در ادامه روز نخست مسابقات پارادوومیدانی بازی‌های پاراآسیایی هانگژو، فاطمه منوچهری در ماده پرتاب وزنه کلاس F20 به میدان رفت. منوچهری در این رقابت با رکورد ۹.۲۹ متر در رده ششم ایستاد و از دست‌یابی به مدال بازماند. در پایان این رقابت که هشت ورزشکار حضور داشتند، نفراتی از ژاپن، اندونزی و مالزی صاحب مدال های طلا، نقره و برنز شدند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا