هیچ کمبودی در میوه‌های شب یلدا نداریم

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران گفت: برآوردها حاکی از آن است که امسال تولید سیب، مرکبات و خرمالو نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳۰ تا ۳۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش شهرپنج، مجتبی شادلو گفت: بنابر پیش بینی های صورت گرفته امسال در کل تولید محصولات باغی به طور متوسط ۳۰ تا ۳۵ درصد افزایش تولید انتظار می رود.

به گفته او، با توجه به رشد چشمگیر تولید، باغداران منتظر بازار مناسب محصول هستند چراکه محصولات نظیر انار، سیب، مرکبات و خرمالو که در این فصل برداشت می شود، برای سه فصل بعد باید نیاز بازار را تامین کند.

شادلو با اشاره به اینکه کمبودی در عرضه محصولات باغی نداریم، افزود: با جهش تولید نه تنها کمبودی در عرضه نداریم، بلکه مازاد تولید باید صادر شود تا تولیدکنندگان به سبب مازاد عرضه در برابر تقاضا متحمل زیان نشوند.

نایب رئیس اتحادیه باغداران تهران ادامه داد: با توجه به شرایط تولید و ذخیره سازی، کمبودی در عرضه هیچ یک از اقلام‌میوه شب یلدا همچون مرکبات، خرمالو و انار نداریم.

او گفت: با توجه به افزایش چشمگیر تولید و عرضه به بازار باید نظارت دقیق از عمده فروشی تا خرده فروشی صورت گیرد تا عوامل واسطه و دلال بر گرانفروشی دامن نزنند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا