قابلیت جدید اندروید در بخش سلامت باتری بزودی منتشر می‌شود

اندروید به‌زودی زمان تعویض باتری گوشی را اطلاع می‌دهد.

به گزارش شهرپنج، از آن‌جایی که طول عمر گوشی‌های هوشمند فارغ از اینکه گوشی میان رده باشند یا گوشی اقتصادی همیشه برای کاربران مهم بوده است، سازنده‌ی انواع گوشی گوگل تصمیم دارد به‌زودی بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات اندروید اضافه کند.

در نسخه‌ی QPR1 اندروید ۱۴، گوگل چندین ترفند را که شامل عیب‌‌یابی دستگاه و بخش جدیدی در مورد باتری می‌شدند معرفی کرد. بخش مربوط به باتری تعداد چرخه‌های شارژ باتری را با استفاده از شمارش تعداد دفعات پر و خالی شدن آن به کاربران گزارش می‌دهد.

بر اساس یافته‌های Android Authority، گوگل به‌تازگی با انتشار به‌روزرسانی آزمایشی جدیدی برای Settings Services (این برنامه مستقل از اندروید به‌روزرسانی می‌شود) بخش سلامت باتری را به آن اضافه کرده است. بخش موردبحث درصد تخمینی شارژی که باتری در حال حاضر می‌تواند در مقایسه با زمانی که نو بود نگه دارد را به کاربران نشان می‌دهد.

بخش سلامت باتری هنوز فعال نشده است، ولی توسعه‌دهندگان با فعال کردن آن به صورت دستی، توانستند از چنین اطلاعاتی آگاه شوند.

گوگل قبل‌تر هم دست به چنین تلاشی زده بود و در نسخه‌های آزمایشی اندروید ۱۳ بخش سلامت باتری را به منوی تنظیمات پیکسل‌ها اضافه کرده بود، اما به دلایل نامشخصی این بخش هرگز به نسخه‌ی پایدار اندروید ۱۳ راه پیدا نکرد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا