افزایش ۷۹ درصدی تعداد مبتلایان سرخک در جهان / شیوع گسترده بیماری تنفسی

مقامات سازمان جهانی بهداشت اعلام کردند که موارد سرخک در سراسر جهان ۷۹ درصد افزایش یافته و بیش از ۳۰۰ هزار مورد در سال گذشته گزارش شده است.

به گزارش شهرپنج به نقل از مدیسن نت، آژانس بهداشت سازمان ملل اعلام کرد که هنوز آماری برای مرگ و میر ناشی از سرخک در سال ۲۰۲۳ در اختیار ندارد، اما انتظار دارد این تعداد نیز افزایش یافته باشد.

«ناتاشا کروکرافت» مشاور فنی سازمان جهانی بهداشت در مورد سرخک و سرخجه، در یک کنفرانس خبری گفت: «در سال ۲۰۲۲، بر اساس مدل‌های ما، تعداد مرگ و میرها ۴۳ درصد افزایش یافت و به بیش از ۱۳۰۰۰۰ مورد مرگ ناشی از سرخک رسید.»

وی افزود: «ما در سال ۲۰۲۳ نیز افزایش مرگ و میر را پیش بینی می‌کنیم.»

اعلامیه سازمان جهانی بهداشت در حالی منتشر شد که یکی از مدارس فلوریدا چندین مورد سرخک را گزارش کرد.

کارشناسان بهداشت می‌گویند که شیوع این چنینی می‌تواند به زودی شایع‌تر شود. به گفته محققان، علی‌رغم اینکه بیش از دو دهه پیش بیماری سرخک در ایالات متحده ریشه‌کن‌شده اعلام شد، کاهش نرخ واکسیناسیون به شیوع‌های جدید دامن زده و ایمنی را در این کشور به خطر انداخته است.

کروکرافت افزود: «با نگاهی به آینده، سال ۲۰۲۴ “بسیار چالش برانگیز” خواهد بود.»

وی گفت: «یکی از راه‌هایی که ما پیش‌بینی می‌کنیم چه اتفاقی در زمینه شیوع و موارد رخ خواهد داد، بررسی توزیع کودکان واکسینه نشده است. ما می‌توانیم از داده‌های سازمان جهانی بهداشت متوجه شویم که بیش از نیمی از کشورهای جهان تا پایان سال جاری در معرض خطر بالا یا بسیار زیاد شیوع این بیماری خواهند بود.»

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا