زدوخورد عجیب کشتی‌گیران ایران و ترکیه / مختاری محروم شد

محمدرضا مختاری و کشتی‌گیر ترکیه‌ای در جریان رقابت‌های جام وهبی امره به زد و خورد با یکدیگر پرداختند که به اخراج هر ۲ کشتی‌گیر از مسابقات منجر شد.

به گزارش شهرپنج، در جریان رقابت‌های کشتی فرنگی جام وهبی امره در آنتالیای ترکیه، محمدرضا مختاری، نماینده وزن ۷۷ کیلوگرم ایران و دارنده مدال طلای آسیا، در دور نخست ۳ بر یک مقابل تیمور بردیف از روسیه به پیروزی رسید. وی در دومین مبارزه نیز ۳ بر یک از سد چنگیز ارسلان از ترکیه گذشت و راهی یک چهارم نهایی شد. مختاری در این مرحله نیز با نتیجه ۴ بر ۳ امین کاویانی‌نژاد، دیگر نماینده ایران در این وزن را مغلوب کرد و راهی نیمه نهایی شد.

مختاری در این مرحله و برای رسیدن به فینال مقابل یوکسل سارجیجک از ترکیه به روی تشک رفت. در جریان مبارزه کشتی‌گیر ترک ضربه‌ای به صورت مختاری زد. مختاری به این اقدام کشتی‌گیر ترک اعتراض کرد اما کشتی‌گیر ترکیه‌ای با جلو آوردن دست خود از مختاری معذرت خواهی کرد تا کشتی از سر گرفته شود. اما به محض شروع مجدد مبارزه، مختاری با سر به صورت حریف ترک زد که این اقدام او با ضربه کشتی‌گیر ترک و سپس زد و خورد شدید میان این دو کشتی‌گیر کشیده شد. در ادامه مربیان ترک و دیگر افراد کنار تشک وارد معرکه شدند و به سمت مختاری حمله‌ور شدند اما در نهایت با وساطت دیگر افراد و مربیان ایران این درگیری به پایان رسید اما هر دو کشتی‌گیر از این رقابت‌ها اخراج شدند.

در این میان برخی کشتی‌گیران و تماشاگران ترکیه نیز قصد ایجاد درگیری را داشتند.

حسن رنگرز، سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی نیز برخورد شدیدی با محمدرضا مختاری به دلیل ایجاد این درگیری داشت.دبیر از رئیس فدراسیون کشتی ترکیه گله کرد

در جریان درگیری فیزیکی میان محمدرضا مختاری و حریف ترکیه ای در مرحله نیمه نهایی وزن ۷۷ کیلوگرم جام وهبی امره که به اخراج هر ۲ کشتی گیر از مسابقات منجر شد، مسئولان فدراسیون کشتی ترکیه و کادر مربیگری این تیم نیز در اقدامی عجیب و غیر ورزشی وارد تشک کشتی شدند و به سمت مختاری حمله کردند!

از جمله این افراد رییس فدراسیون کشتی ترکیه بود که وارد این معرکه شد و قصد درگیری با مختاری و مربیان ایران را داشت. اقدام عجیب رییس فدراسیون کشتی ترکیه به جر و بحث و یقه گیری او با کادر فنی تیم ملی ایران نیز کشیده شد.

اما پس از این اتفاق، حسن رنگرز سرمربی تیم ملی گزارش این موضوع را به اطلاع علیرضا دبیر رساند و او نیز گلایه خود را از نحوه مدیریت این اتفاق توسط مسئولان فدراسیون کشتی ترکیه به گوش آن ها رساند و بر پیگیری این موضوع تاکید کرد.

دبیر همچنین در گفتگو با نناد لالوویچ اتفاقات رخ داده در این درگیری را به اطلاع او رساند و از اتفاقات رخ داده ابراز گلایه کرد.

احتمال محرومیت کشتی گیران ایران و ترکیه از سوی اتحادیه جهانی

درگیری و زد و خورد شدید میان محمدرضا مختاری و حریف ترکیه‌ای در جریان رقابت‌های بین‌المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره در آنتالیای ترکیه، بازتاب گسترده‌ای داشت و اتحادیه جهانی کشتی این موضوع را در دست بررسی قرار داد.

بر همین اساس با توجه به شدت این درگیری، به احتمال فراوان مختاری و حریف ترکیه‌ای با محرومیت از سوی اتحادیه جهانی کشتی روبرو خواهند شد.

مختاری در این مسابقات با شکست امین کاویانی نژاد مدعی اصلی این وزن این شانس را داشت تا با شکست حریف ترکیه‌ای راهی فینال شود و بخت اصلی پوشیدن دوبنده تیم ملی در مسابقات کسب سهمیه المپیک شود اما با این اتفاق هم از مسابقات اخراج شدو هم شانس رسیدن به دوبنده تیم ملی را از دست داد.

با تصمیم کادر فنی، امین کاویانی نژاد به عنوان نماینده وزن ۷۷ کیلوگرم ایران در مسابقات کسب سهمیه المپیک انتخاب شد و امیر عبدی نفر سوم این رقابت‌ها نیز به دلیل خودداری علی اسکو نایب قهرمان این مسابقات از حضور در مبارزه انتخابی، به عنوان نماینده ایران در مسابقات قهرمانی آسیا انتخاب شد.

فدراسیون کشتی کشورمان، مختاری را محروم کرد

جلسه فوق العاده کمیته انضباطی فدراسیون کشتی، بعد از ظهر امروز با حضور دکتر شهرام لرستانی رئیس و سایر اعضاء در محل فدراسیون کشتی برگزار شد.

ه نقل از روابط عمومی فدراسیون کشتی، شهرام لرستان رئیس کمیته انضباطی در مورد نتایج این جلسه گفت: کمیته انضباطی امروز جلسه ی فوق العاده ای را با حضور ابراهیم مهربان دبیر فدراسیون کشتی برگزار کرد.

وی ادامه داد: موضوع این جلسه رسیدگی به تخلفات محمدرضا مختاری کشتی گیر وزن ۷۷ کیلوگرم تیم کشتی فرنگی کشورمان در رقابت های بین‌المللی جام وهبی امره ترکیه بود.

لرستانی در مورد تصمیمات کمیته انضباطی اظهار داشت: با لحاظ موازین مقرر مربوط به فدراسیون جهانی کشتی و فدراسیون کشتی جمهوری اسلامی ایران نظر به اهمیت اقدامات ورزشکاران بعنوان سفرای ورزش کشور و با بررسی فیلم های مسابقه کشتی گیر مذکور که منجر به درگیری شد، ایشان تا اطلاع ثانوی از کلیه فعالیت های مربوط به کشتی کشور تعلیق می گردد.

رئیس کمیته انضباطی خاطرنشان کرد: البته تصیم نهایی پس از مشاهده فیلم کامل مسابقه مذکور، گزارش کادر فنی و همراه تیم و سایر دلایل و اسناد موجود و همچنین توجه به اظهارات کشتی گیر مذکور اتخاذ می گردد.

همچنین در این جلسه احکام مربوطه در مورد تخلفات صورت گرفته در رقابت های کشتی فرنگی قهرمانی کشور در قم نیز صادر شد.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا