زندگی ۸۰ هزار ایرانی‌ دارای اجازه اقامت در ترکیه

بیش از ۸۰ هزار ایرانی‌ دارای اجازه اقامت در ترکیه زندگی می‌کنند.

به گزارش شهرپنج، شهروندان ایران با ۸۱ هزار و ۷۹ اجازه اقامت در رتبه چهارم اتباع خارجی دارای بیشترین تعداد اجازه اقامت رسمی در ترکیه قرار دارند.

براساس داده های اداره مهاجرت ترکیه تا ۲۳ می سالجاری در مجموع یک میلیون و ۱۲۵ هزار و ۶۱ شهروند خارجی با دریافت اجازه اقامت در ترکیه زندگی می‌کنند. از این میان ۵۹۵ هزار و ۹۳۶ کارت اقامت اعطا شده برای شهروندان خارجی به صورت کوتاه مدت بوده و ۱۷۴ هزار و ۲۴۲ تبعه خارجی نیز با کارت اقامت دانشجویی و آموزشی در ترکیه به سر می‌برند.

اقامت خانوادگی با ۱۲۷ هزار و ۲۰۳ مورد رتبه سوم کارت‌های اقامت رسمی اعطا شده از سوی اداره مهاجرت برای شهروندان خارجی به خود اختصاص داده و ۲۲۷ هزار و ۶۸۰ تبعه خارجی نیز با انواع دیگر اجازه اقامت در ترکیه زندگی می‌کنند.

شهروندان ترکمنستان با ۱۱۲ هزار و ۲۵۱ فقره بیشترین شمار اتباع خارجی دارای کارت اقامت رسمی در کشور را به خود اختصاص داده اند.

همچنین شهروندان روسیه با ۹۶ هزار و ۴۲۳ مورد، عراقی‌ها با ۸۶ هزار و ۹ مورد و ایرانی‌ها نیز با ۸۱ هزار و ۷۹ مورد در رتبه‌های بعدی شهروندان خارجی دارای بیشترین تعداد اجازه اقامت در ترکیه هستند.

شهروندان سوریه، آذربایجان، ازبکستان، قزاقستان، افغانستان و اوکراین نیز در رده های بعدی این آمار قرار دارند.

از سوی دیگر استان استانبول با ۵۵۰ هزار و ۹۵۹ مورد میزبان بیشترین شمار شهروندان خارجی دارای اجازه اقامت رسمی در ترکیه است. آنتالیا، آنکارا، بورسا، مرسین و ازمیر نیز رتبه‌های بعدی استان‌های مورد علاقه اتباع خارجی دارای اقامت رسمی در ترکیه را به خود اختصاص داده اند.

این آمار تنها شامل آن دسته از اتباع خارجی است که با کسب انواع کارت اقامت رسمی در ترکیه زندگی می‌کنند.

انتهای پیام/

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا