رونمایی از دیوار نگاره “شهدای شهرداری تهران “در ایستگاه متروی میدان شهدا

به گزارش پایگاه خبری “شهر پنج”، به مناسبت هفته دفاع مقدس و اربعین حسینی، جهت زنده نگه داشتن یاد و نام شهدا بعد از ظهر امروز سه شنبه ۶ مهر ماه ۱۴۰۰ طی مراسمی با حضور مهندس علی عبداله پور نایب رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، معاونان و مدیران ارشد این شرکت، خانواده معظم شهیدان حسن کرشکی، حسن شیخ و نصرت اله رحمان زاده از دیوار نگاره”شهدای شهرداری تهران” در ایستگاه میدان شهدا رونمایی شد.

در این مراسم عبداله پور با تسلیت اربعین حسینی و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، ضمن خیر مقدم به خانواده معظم شهدا حاضر در این مراسم گفت: این اثر فرهنگی و هنری به نام ۱۷۲شهید شهرداری تهران به صورت پلاک طراحی و بر دیوار سالن ایستگاه متروی میدان شهدا که جزء ایستگاه های شاخص و تقاطعی متروی تهران است، نقش بسته است.

وی با اشاره به اینکه این دیوار نگاره مزین به نام ۱۷۱ شهید دفاع مقدس و یک شهید مدافع حرم است. افزود: هر پلاک حاوی بارکد سه بعدی است که با اسکن آن توسط تلفن همراه می توانند وصیت نامه و بخشی از زندگینامه نامه هر شهید را مطالعه کنند.

مدیرعامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه تصریح کرد: فقط گذاشتن این دیوار نگاره ها کافی نیست؛ بلکه باید این ادبیات و فرهنگ حماسه دربین نسل جدید اشاعه داده شود.

عبداله پور گفت: با اجرای چنین کارهایی در اماکن عمومی به ویژه متروی تهران و حومه همواره نام شهدا درذهن ها ماندگار خواهد ماند.

وی تصریح کرد: جامعه امروز بیش از پیش به این فضای معنوی نیاز دارد ، امروز ما از برکت همین شهیدان و حماسه ها ،شهری آرام و با امنیت را شاهد هستیم.

در این مراسم با اهدا لوح تقدیر و گل از خانواده معظم شهدا تقدیر شد و همسر شهید حسن کرشکی، همسر شهید حسن شیخ و همسر شهید نصرت اله رحمان زاده خاطراتی را ازاین شهدا بیان کردند.

بر اساس گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه، این برنامه به همت معاونت امور فرهنگی و اجتماعی شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه برگزار شد و در پایان این مراسم علی عبدال پور نایب رییس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران با حضور در ایستگاه میدان شهدا با کارکنان این ایستگاه دیدار و صحبت های آنها را شنید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا