دو نمایشگاه عکس به مناسبت اربعین حسینی در گالری پردیس ملت

به گزارش گروه فرهنگی پایگاه خبری “شهر پنج” از گالری پردیس ملت، در نمایشگاه تکیه ها، هیات ها، تعزیه و عزاداری دوره قاجار و پهلوی نگاره‌های این مجموعه، بازنمایی صورت‌هایی از سرگذشت فراز باشکوه اولین تماشاخانه ایرانی است که خاطرات مضبوطی را از جریان گذرای عصر قاجار تا پهلوی بازگو می‌کند. هر نگاره به جامانده از تکیه دولت، روایتی است رمزآلود و شگفت‌انگیز از تاریخ به عنوان بستر جریان، تعزیه به عنوان مظروف و معماری به عنوان ظرف که زمینه‌ساز و شاهد اتفاقاتی بـوده و نـقش به‌سزایی در تحولات معاصر ایـران داشـتـه‌انـد.

نمایشگاه رهروان پاک نیز که بخشی از آثار برگزیده چهار دوره جشنواره جهانی اربعین است به راهپیمایی عظیم میلیون ها عاشق حضرت سیدالشهدا (ع) در اربعین حسینی که بدون شک یکی از عظیم ترین حوادث تاریخ معاصر جهان است می پردازد و همچین جلوه‌های ماندگار زیارت اباعبدالله الحسین (ع)، برگزاری مراسم اربعین در ایران و دیگر کشورهای جهان و صحنه‌های دلدادگی و ابراز ارادت به حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین در جای جای جهان را به نمایش می گذارد.

این دو نمایشگاه توسط موسسه تصویر شهر و با همکاری موزه عکسخانه شهر و سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی در گالری پردیس ملت برپا شده است.

نمایشگاه های یاد شده از روز یکشنبه ۴ مهر در گالری پردیس ملت برپا شده است و تا روز جمعه ۲۳ مهر ادامه دارد. علاقه‌مندان می توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه به غیر از ایام تعطیلات رسمی سینماها از ساعت ۱۱ الی ۲۰ به گالری پردیس ملت واقع در خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه آیت اله هاشمی رفسنجانی (نیایش)، پردیس سینمایی ملت، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا