روز خوب کشتی ایران از نگاه اتحادیه جهانی / تکرار طلای سوریان پس از ۷ سال

به گزارش پایگاه خبری “شهر پنج”، اتحادیه جهانی کشتی با اشاره به اینکه حمید سوریان آخرین بار در مسابقات جهانی ۲۰۱۴ ازبکستان برای کشتی فرنگی ایران به مدال طلای جهان رسید، کسب دو مدال طلای جهان توسط ساروی و یوسفی را روز خوب برای کشتی ایران توصیف کرد.

اتحادیه جهانی کشتی در ادامه نوشت: علی‌اکبر یوسفی برای نخستین بار در تاریخ کشتی فرنگی ایران موفق به کسب مدال طلای جهان در سنگین‌وزن شد.

یوسفی پس از کسب این افتخار گفت: باور نمی‌کنم که من اولین نفر هستم که توانستم به این افتخار برسم. آن را به مردم ایران و مادرم که خوشحال‌ترین فرد جهان است تقدیم می‌کنم.

پیروزی ۵ بر یک یوسفی مقابل حریف روس در فینال قهرمانی جهان حدود یک ماه پیش در تورنمنت صربستان نیز اتفاق افتاد؛ جایی که یوسفی در مرحله نیمه نهایی مقابل این کشتی‌گیر روس با نتیجه ۱۰ بر ۲ به برتری رسید و در نهایت قهرمان شد.

یوسفی در سال ۲۰۱۹ موفق به کسب مدال‌های طلای جهان و آسیا در رده جوانان و قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان شد و امسال نیز برای نخستین بار به عنوان قهرمانی آسیا در رده بزرگسالان رسید.

کمی قبل از طلای دیشب یوسفی در سنگین‌وزن، ساروی در فینال وزن ۹۷ کیلوگرم با شکست کشتی‌گیر مجارستان پس از حمید سوریان که در سال ۲۰۱۴ به طلای جهان رسید، موفق شد اولین مدال طلای کشتی فرنگی ایران را بدست بیاورد.

ساروی با تقدیم مدال طلای خود به مردم ایران گفت: من در المپیک توکیو انتظار مدال طلا را داشتم اما موفق به کسب آن نشدم و در این رقابت‌ها به مدال طلا رسیدم.
ساروی در رقابت‌های جوانان جهان در سال ۲۰۱۸ نیز در مرحله یک‌چهارم نهایی موفق به شکست ۶ بر یک کشتی‌گیر مجارستانی شده بود و این بار نیز در فینال بزرگسالان جهان او را از پیش رو برداشت.

ساروی با قدردانی از حمایت مردم ایران گفت: با تداوم این حمایت‌ها می‌توانم این بار در المپیک به مدال طلا برسم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا