اعزام تیرانداز مدال‌آور المپیک به مسابقات جام ریاست بدون اردو و مربی!

به گزارش پایگاه خبری “شهر پنج”، در حالی که مسابقات تیراندازی جام ریاست فدراسیون جهانی از ۱۲ آبان در لهستان استارت خواهد خورد اما هنوز تکلیف سرمربیان ملی و اردوها مشخص نیست. جواد فروغی تنها نماینده ایران در این مسابقات خواهد بود که اکنون روند پیگیری تمریناتش هم معلوم نیست. تنها چیزی که مشخص است با پایان المپیک ۲۰۲۰ اردوهای تیم‌های ملی تعطیل و قرارداد سرمربیان و مربیان تیم‌های ملی هم به پایان رسیده است.

البته بیش از دو ماه است که با پایان المپیک ۲۰۲۰ توکیو در این دو رشته هیچ مسابقه ای هم انجام نشده است. حتی تیراندازان در مسابقات سلاح های بادی آسیا قزاقستان (شهریور) و قهرمانی جوانان جهان پرو (مهر) نیز غیبت داشتند.

قطعا اصلی ترین دلیل این تعطیلی‌ها و غیبت‌ها بلاتکلیفی فدراسیون است. فدراسیون تیراندازی اکنون به سرپرستی علی دادگر اداره می شود. علی دادگر بعد از پایان دوره ۴ ساله ریاستش در این فدراسیون (۲۱ تیر ۱۴۰۰) از سوی وزارت ورزش به عنوان سرپرست انتخاب شد. او حتی در ثبت نام اولیه کاندیداهای این فدراسیون نام نویسی کرد که البته وزارت ورزش اعلام کرد با ابلاغ اساسنامه جدید باید مجددا ثبت نام ها انجام شود و زمان نام نویسی جدید از ۶ مهر آغاز شده است.

به نظر می‌رسد این بلاتکلیفی و تعطیلی ها تنها در دو رشته مهم و المپیکی تفنگ و تپانچه رخ می دهد و مسئولان فعلی این رشته سرگرم برگزاری مسابقات آزاد و لیگ اهداف پروازی هستند. رشته ای که در این سالها با همه توجه ها و هزینه ها راه به جایی نبرده است و حتی لیگ آن در سطح بالایی هم برگزار نمی شود. به هر حال بعد از المپیک که اردوها و مسابقات دو رشته تفنگ و تپانچه تعطیل بود در این رشته چند دوره مسابقه آزاد و لیگ برگزار شد. شاید یکی از دلایل توجه به این رشته حضور پسر دادگر در این رشته باشد.

جدا از مسابقات جام ریاست لهستان زمان زیادی هم تا بازی های آسیایی ۲۰۲۲ باقی نمانده است اما با این حال تیراندازان این رشته بدون رقابت و تمرین خانه نشین هستند. جواد فروغی در المپیک این رشته را صاحب مدال کرد اما نباید در باد این مدال خوابید و باید مسئولان تیراندازی بیش از گذشته برای موفقیت ورزشکاران تلاش کنند.

زمانی می توان از تیراندازی انتظار مدال داشت که اردوهای مستمر و با برنامه ای پیش روی ورزشکاران باشد و تا وقتی که اردوهای این رشته مقطعی و درست قبل از مسابقات مهم بر پا شود نمی توان انتظار بیشتری داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا