کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد تهران

به گزارش پایگاه خبری “شهر پنج” پیش‌بینی‌های انجام‌ شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران حاکی از آن است که در صبح امروز (۲۴ مهرماه) با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته و عدم وزش باد مؤثر کیفیت هوا در مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار خواهد گرفت.

حاکمیت پایداری جو در طی روز تجمع آلاینده‌ها در مناطق پرتردد را به‌دنبال خواهد داشت. عدم وزش باد مؤثر باد همراه با افزایش ترافیک شامگاهی تا اواخر وقت شنبه (۲۴ مهرماه) سبب افزایش غلظت ذرات معلق و به‌ تبع آن کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

با افزایش نسبی تندی باد تا صبح روز یکشنبه (۲۵ مهرماه) تا حدودی از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد، هرچند با افزایش ترافیک صبحگاهی احتمال می‌رود کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

حضور جو نسبتاً آرام در طول روز از پراکندگی آلاینده‌ها جلوگیری خواهد کرد همچنین با تداوم این شرایط جوی و عدم وزش باد مؤثر تا ساعات پایانی یکشنبه (۲۵ مهرماه) همراه با ترافیک شامگاهی، افزایش غلظت ذرات معلق و درنتیجه برقراری وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس در مناطق پرتردد پیش‌بینی می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری “شهر پنج” ، آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۶ بود و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار داشت. آلاینده شاخص هم‌اکنون «ذرات معلق کمتر از ۲.۵میکرون» با میانگین ۸۵ و کیفیت هوا در محدوده ‌قابل قبول است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا