مدیر کل هنرهای نمایشی: داشتن کارت واکسن کرونا برای رفتن به تئاتر اجباری است؟

به گزارش پایگاه خبری “شهر پنج” قادر آشنا در گفتگو با خبرنگار در پاسخ به این پرسش که آیا ممکن است ورود به سالن‌های تئاتر برای گروه‌های تئاتری و تماشاگران ملزم به ارایه کارت واکسن شود، توضیح می‌دهد: همواره به دوستان تئاتری چه در مقام اجراگران و چه تماشاگران توصیه کرده‌ایم که در بحث واکسن هم همچون دیگر مباحث فرهنگی کشور پیشرو باشند و امیدواریم با مشارکت همه مردم، زنجیره انتقال ویروس کرونا زودتر قطع شود ولی در بحث اجباری شدن ارایه کارت واکسن، تابع دستورات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم.

او ادامه می‌دهد: باید ببینیم ستاد چه تمهیداتی در این زمینه می‌اندیشید. همواره به گروه‌های نمایشی و جشنواره‌ها توصیه کرده‌ایم که شیوه‌نامه‌های وزارت بهداشت را به طور کامل رعایت کنند اما درباره اجباری شدن واکسن، منتظر تصمیم دولت هستیم.

آشنا در پاسخ به این پرسش که با توجه به اینکه گفته می‌شود پیک ششم کرونا را در پیش خواهیم داشت، آیا ممکن است باز هم سالن‌های نمایشی تعطیل شوند ، می‌گوید: نمی‌دانم ولی امیدوارم چنین نشود.

مدیر کل هنرهای نمایشی درباره شکل و شمایل برگزاری جشنواره‌های پیش‌رو در تئاتر هم توضیح می‌دهد: به احتمال قوی جشنواره‌ها ترکیبی از اجراهای زنده و مجازی باشند. فعلا نزدیک‌ترین جشنواره‌ای که پیش رو داریم، جشنواره تئاتر خیابانی مریوان است که آبان ماه برگزار خواهد شد و منتظر نظر نهایی مدیران استان هستیم که متناسب با شرایط آنجا چه تصمیمی می‌گیرند تا مشخص شود جشنواره به صورت ترکیبی برگزار می‌شود یا کاملا حضوری است. در حال حاضر شهر سنندج در استان کردستان همچنان وضعیت قرمز دارد ولی مریوان جزو مناطق قرمز محسوب نمی‌شود. به هر روی، برای برگزاری جشنواره به صورت حضوری، گروه‌های نمایشی باید تست کرونا بدهند و توصیه ما این است که همه واکسن بزنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا