تغییر نرخ هتل‌ها در روزهای آینده

به گزارش پایگاه خبری “شهر پنج”، جمشید حمزه‌زاده پس از نشست هیأت مدیره جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران گفت: مقرر شد بخشنامه مربوط به نرخ هتل‌ها در روزهای آینده ابلاغ شود.

هتل‌ها هر سال در مهرماه نرخ‌ها را متناسب با تورم افزایش می‌دهند که اعتبار یک‌ساله دارد. در مهرماه ۹۹ جامعه هتلداران نرخ‌ اقامت را تا ۳۰ درصد افزایش داد، ‌درحالی که تحت تاثیر کرونا و تورم، ‌ معیشت مردم تحت تاثیر قرار داشت و به گفته هتلداران درصد اقامت در این اماکن به زیر ۱۰ درصد رسیده بود. با این حال، رییس جامعه هتلداران ایران معتقد است: گرانی علت مراجعه نکردن مردم به هتل نیست. بلکه وجود برخی محدودیت‌ها در هتل، مردم را به سمت خانه‌های اجاره‌ای می‌کشاند، وگرنه قیمت کرایه همین خانه‌ها چندبرابر هتل‌ها است.

جامعه حرفه‌ای هتلداران ایران همچنین درباره ارزی شدن نرخ هتل‌ها برای مسافران خارجی به توافق‌هایی رسیده که شکل و نحوه آن را اعلام می‌کند.

حمزه‌زاده از پیگیری معافیت مالیات بر ارزش‌افزوده هتل‌های چهار و پنج‌ستاره نیز خبر داد و یادآور شد: هتل‌های یک تا سه‌ستاره و سایر مراکز اقامتی، مشمول معافیت مالیات ارزش‌افزوده شده‌اند که از تاریخ ۱۲ دی‌ماه امسال اجرایی خواهد شد.

او خسارات هتل‌ها را در دوران کرونا بی‌سابقه دانست و گفت: پیگیریم برای سال‌های ۹۸، ۹۹ و ۱۴۰۰ معافیت مالیات صددرصد بگیریم. موضوع را در قالب نامه با رییس مجلس مطرح می‌کنیم. خوشبختانه با توجه به تعامل خوبی که با وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی داریم، از ظرفیت‌های ایشان برای پیگیری مسائل مربوط به صنعت هتلداری در مجلس استفاده‌های زیادی خواهیم کرد. آقای مهندس ضرغامی با توجه به نفوذ، تجربه و ارتباط‌هایی که دارد، بسیار می‌تواند کمک کند.

رییس جامعه هتلداران با اشاره به واکسیناسیون ۹۰ درصد کارکنان هتل‌های کشور، افزود: پیش‌بینی می‌شود تا یک هفته آینده مابقی کارکنان هم واکسن بزنند. سیاست بیشتر هتل‌ها این است که چنان‌چه کارکنانی به هر دلیل از واکسینه شدن اجتناب کنند، عذرشان خواسته شود.

حمزه‌زاده به تغییر مقررات پذیرش مسافر و مشتری در رستوران و هتل اشاره کرد و گفت: مقرر شد رستوران‌ها و هتل‌ها از این پس به ازای هر چهار متر مکعب چه در اتاق و چه در تالار عروسی و چه در رستوران، پذیرای یک نفر و یا یک خانواده باشند. این بخشنامه روزهای آینده از سوی وزارت بهداشت ابلاغ و به نوعی محدودیت اتاق‌ها برداشته خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا