نخبگان جوان خواب را از دشمن بگیرند

اختتامیه گردهمایی رتبه‌های برتر آزمون سراسری (گروه علوم انسانی) با حضور رئیس نهاد رهبر در دانشگاه ها برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری شهر پنج، حجت الاسلام مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، در اختتامیه گردهمایی رتبه های برتر آزمون سراسری (گروه علوم انسانی) که در مشهد مقدس برگزار شد، از دانشجویان خواست حضورشان در محضر امام معصوم(ع) در بدو تحصیل را به فال نیک بگیرند.

وی با بیان اینکه بخشی از اتفاقات آینده زندگی دست خودمان و بخش دیگر آن، خارج از اختیار ما است، افزود: از امام رضا(ع) بخواهید که بتوانید با تلاش و پشتکار استعدادهای خود را شکوفا کنید و به قله ها برسید نه اینکه حداقلی باشید.

حجت الاسلام رستمی با اشاره به اینکه شهید فخری زاده در کنار یک دانشمند هسته ای، دانشمند علوم انسانی هم بود، به تشریح نحوه بهره مندی و استمداد این شهید هسته ای و سایر علما و اندیشمندان از محضر ائمه اطهار(ع) و ضرورت توسل به ایشان برای گره گشایی از عرصه های مختلف زندگی به ویژه مسائل علمی پرداخت.

رئیس نهاد رهبری در دانشگاه ها در ادامه به دانشجویان توصیه کرد: در آغاز تحصیل خود آرزوهای بزرگ داشته و آن ها را با اهل بیت(ع) در میان بگذارید تا سرمایه عمر خود را در مسیر اشتباه از دست نداده و بتوانید اتفاقات بزرگ را رقم بزنید.

  • راز موفقیت شهید فخری زاده ارتباط بدون منیت با خداوند است

در ادامه این مراسم، مهندس حمید دهبندی، از همکاران شهید فخری زاده گفت: وقتی خبر شهادت ایشان آمد، گذشته از حسرت بی پایان از دست دادن ایشان، نگران بودیم پروژه های بسیاری که توسط ایشان تعریف شده و تیم های مختلف روی آن ها کار می کردند، چه می شود چرا که ایشان به تنهایی با 60 مدیر پروژه مستقیم کار می کردند.

وی افزود: شهید فخری زاده با اینکه در زندگی به دنبال جایگاه و پست و مقام نبود و واقعا از این ها فراری بود، در جایگاه علمی قرار گرفت که شخصیتی دانش محور و در نهایت به فیض شهادت نائل شد؛ را این امر، ارتباط بدون منیت با خداوند است و تک تک ما می توانیم اینگونه باشیم.

دهبندی با بیان اینکه شهید فخری زاده نه در 60 سالگی بلکه در پانزده شانزده سالگی فخری زاده شد، اضافه کرد: دشمنان ما اعتراف کردند که او شخصیتی بین همه رشته ها و پژوهشگر حوزه های مختلف علوم بود اما در عین حال میان همه این ها به علوم انسانی اهمیت ویژه ای می داد و در این سال های اخیر فلسفه و تاریخ علم تدریس می کرد.

  • مانند فخری زاده‌ها خواب را از دشمن بگیرید

همکار شهید فخری‌زاده از نخبگان خواست به اهمیت وجودی و فرصت پیش روی خود توجه کنند و تصریح کرد: نخست وزیر رژیم صهیونیستی پس از ترور شهید فخری زاده به مردم اسرائیل گفت از امشب می توانید راحت بخوابید؛ اگر می خواهیم کشور به بالندگی و پیشرفت برسد و کاری کنیم که خواب از چشم دشمنان برود، فقط کافی است اراده کنیم و تصمیم بگیریم که فخری زاده شویم.

یادآور می شود نخستین رویداد «آینده روشن» به‌ همت نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با همکاری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و آستان قدس رضوی، مهر و آبان ماه جاری با حضور رتبه های برتر کنکور سراسری در مشهد مقدس برگزار می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا