مرکل: زمان برای بازگشت به مذاکرات در حال سپری شدن است

صدراعظم آلمان با ابراز نگرانی نسبت به غنی سازی اورانیوم در ایران گفت که زمان برای بازگشت به مذاکرات برجامی در حال سپری شدن است.

به گزارش شهر پنج به نقل از خبرگزاری رویترز، آنگلا مرکل صدراعظم آلمان که واپسین روزهای فعالیت خود در این سمت را سپری می کند در حاشیه اولین روز نشست گروه ٢٠ در رم به نشست های چندجانبه خود با سران فرانسه، انگلیس و ایالات متحده و گفت‌وگوهایشان درخصوص برنامه هسته‌ای ایران اشاره کرد و گفت که آنها نسبت به غنی سازی اورانیوم در ایران نگران هستند و از این کشور می خواهند که برای حصول یک توافق به میز مذاکرات بازگردد.

وی افزود: ما روی بازگشت ایران به میز مذاکرات حساب می کنیم، البته زمان درحال سپری شدن است و غنی سازی در ایران ادامه دارد. این مسئله ما را بسیار نگران می کند.

درحالی‌که ایران همواره بر ماهیت صلح آمیز برنامه هسته ای خود تاکید دارد، مرکل در ادامه گفت: زمان آن رسیده بود که گفت وگو کنیم که چه می‌توان کرد تا ایران به سلاح هسته ای مجهز نشود.

به گزارش ایسنا، آنگلا مرکل این اظهارات را پس از آن بیان کرده است که سران آمریکا و تروئیکای اروپا روز گذشته پس از دیدار در حاشیه نشست گروه ٢٠ با انتشار بیانیه ای مشترک نسبت به توسعه فعالیت های هسته ای ایران ابراز نگرانی کردند.

سران این کشورها بدون اشاره به نقض توافق هسته ای از سوی آمریکا و بدعهدی طرف های اروپایی در اجرای تعهدات‌شان در برجام خواستار بازگشت تهران به پایبندی کامل به این توافق شدند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا