تغییر ساعت اجرای طرح ترافیک در تهران

ساعت اجرای طرح ترافیک در تهران از امروز آغاز شد و مسئولان امیدوار هستند با این امر حداقل سفرهای غیرضروری که ۱۸ درصد ترددها را به خود اختصاص می‌دهد، کاهش یابد.
به گزارش شهر پنج ، طبق مصوبه اخیر شورای ترافیک شهر تهران، از صبح امروز ساعت اجرای ورود به محدوده طرح ترافیک تغییر یافت و بر این اساس مقرر شد در گام نخست، ساعات صبحگاهی طرح ترافیک از ساعت 8:30 به 7:30 صبح و ساعت عصرگاهی از 16 به 17 تغییر کند؛ البته همچنان امکان یک بار خروج رایگان بعد از ساعت 14:30 وجود دارد.

پیش از این، طرح ترافیک از ساعت 6:30 صبح تا 19 اجرا می‌شد اما با شیوع کرونا و در راستای کمک به حفظ سلامتی شهروندان، ساعت اجرای طرح به 8:30 تا 16 تغییر یافت.

«مجتبی شفیعی»، معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران نیز درباره تأثیر تغییر ساعت اجرای طرح بر میزان ترافیک تهران، اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود، بخشی از سفرهای‌ غیر ضروری که بیشتر به دلیل رفع برخی از محدودیت‌های کرونایی و کاهش نگرانی مردم به واسطه واکسیناسیون گسترده‌ای که در ماه‌های اخیر صورت گرفت، ایجاد شده با ایجاد محدودیت‌های جدید کاهش یابد و شرایط تا حدودی بهتر شود.

وی ادامه داد: بررسی آمارهای ترافیکی نشان می‌دهد رشدی که در یک ماه و نیم اخیر اتفاق افتاده مشابه رشدی است که در شرایط پیش از کرونا در ابتدای آغاز نیمه دوم سال با آن مواجه بودیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهردار تهران تصریح کرد: ساعات طرح ترافیک در گام اول از ساعت 7:30 تا 17 خواهد بود اما شورای ترافیک شهر تهران به ستاد ملی کرونا پیشنهاد کرد محدودیت‌های تردد شبانه حذف شود چرا که در این صورت بخشی از بار سفرها به شب منتقل می‌شود و این می‌تواند پیک ترافیک عصرگاهی را کاهش دهد.

وی افزود: طبق بررسی‌های صورت گرفته مجموع سفرهای غیر ضروری حدود 18 درصد است؛ اگر با محدودیت ترافیکی ایجاد شده بتوانیم 18 درصد را حذف و بخشی از سفرها را به ساعات محدودیت تردد شبانه منتقل کینم شاید کاهش 30 درصدی ترافیک که از سوی پلیس راهور اعلام شده، محقق شود.

شفیعی خاطرنشان کرد: تغییر ساعت کاری مشاغل در حیطه اختیارات شورای ترافیک شهر تهران نیست اما در صورتی که این موضوع با مصوبه دولت در دستور کارمان قرار گیرد، پیشنهادهایی در این خصوص داریم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا