امتحانات پایان ترم دانشگاه‌ها حضوری می‌شوند

زلفی گل گفت: اگر دانشگاه‌ها کلاس‌های خود را حضوری کنند، قطعا امتحانات پایان ترم هم به همان شیوه برگزار خواهند شد.

به گزارش شهر پنج، محمدعلی زلفی گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در نشست پارک‌های علم و فناوری کشور که در محل وزارت علوم برگزار شد، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: صندوق علوم، تحقیقات و فناوری مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی است که برای تمامی کشور یعنی توسعه علم و فناوری و کارآفرینی برنامه ریزی می‌کند و بخشی از آن جزو وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است و زیر مجموعه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری خواهد بود که ریاستش بر عهده رئیس جمهور است.

او افزود: درباره بحث تاسیس معاونت فناوری در وزارت علوم باید گفت که با توجه به اینکه در شرایط کنونی کشور توسعه فناوری شرط لازم برای ایجاد اشتغال دانش آموختگان تحصیلات تکمیلی است، بنابراین از طریق شرکت‌های دانش پایه و دانش بنیان ایجاد می‌شود معاونت علمی و فناوری را تأسیس می‌کنیم تا بر مدیریت پارک‌های علم و فناوری نظارت داشته باشد و به اینصورت با برنامه ریزی‌های لازم شاهد رشد کمی و کیفی تعداد شرکت‌های دانش پایه و دانش بنیان خواهیم بود.

زلفی گل تصریح کرد: شرکت‌های دانش بنیان در بحث ملزومات سخت افزاری و نرم افزاری لازم، برای مقابله با کرونا اقدامات بسیار خوبی مانند نوع دارو‌های تولید شده و … انجام داده اند که میزان تاب آوری کشورمان را در این پاندمی کرونا افزایش داده اند.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: شرکت‌های دانش بنیان در دوران کرونا در راستای توسعه اقتصادی فعالیت‌های بسیار خوبی را انجام داده اند.

زلفی گل گفت: از طریق بحث دیپلماسی فناوری کشور‌های همسایه می‌توانیم بستر لازم را برای صادرات محصولات شرکت‌های دانش بنیانمان ایجاد کنیم.

او تصریح کرد: تلاش خواهیم کرد تا از طریق سازمان برنامه ریزی درصد قابل ملاحظه‌ای از بودجه عمومی را به صندوق علم و فناوری وزارت علوم اختصاص دهیم تا بتوانیم حمایت‌های شایسته‌ای را از بخش علم و فناوری و کارآفرینی و نوآفرینی کشور داشته باشیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری درباره آغاز بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها از ۱۵ آبان گفت: برای بازگشایی دانشگاه‌ها مطیع تصمیمات ستاد ملی مقابله با کرونا هستیم که مصوب کرده دانشگاه‌های برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی از ۱۵ مهر و برای دانشجویان کارشناسی از ۱۵ آبان حضوری ادامه یابند.

زلفی گل اضافه کرد: فعالیت‌های متعددی در این زمینه از جمله جلسه با معاونان آموزشی، معاونان دانشجویان، روسا و مدیران حراست دانشگاه‌های کشور انجام داده ایم و چالش‌های پیش رو را بررسی کرده ایم و سعی کرده ایم تا آمادگی لازم را برای حضوری شدن بحث آموزش را به صورت جدی داشته باشیم.

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری ادامه داد: بحث تعمیر و بازسازی خوابگاه‌های همه دانشگاه‌های کشور و آزمایشگاه‌ها تا حدودی انجام شده است و قرار شد تا روسای دانشگاه با توجه به شرایطی که دانشگاه دارند حضور دانشجویان را اولویت بندی کنند و بحث حضوری شدن آموزش را جدی بگیرند.

زلفی گل با اشاره به نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم افزود: وقتی آموزش به صورت حضوری ادامه یابد امتحانات هم به صورت حضوری برگزار خواهند شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا