وزیر کشور در جمع خبرنگاران: محدودیت‌های کرونایی تا پایان پیک ششم باقی است

وحیدی گفت: با توجه به نگرانی‌های موجود، در محدودیت‌های کرونایی تغییراتی حاصل نشده و این محدودیت‌ها تا رفع پیک ششم به قوت خود باقی است.

به گزارش شهر پنج، احمد وحیدی وزیر کشور امروز سه شنبه در حاشیه جلسه قرارگاه ملی مقابله با کرونا اظهار کرد: موضوع جلسه قرارگاه بیشتر راجع پیک ششم کرونا بود و نگرانی هایی راجع به این موضوع وجود دارد؛ متاسفانه هم اکنون ۲۲ شهر قرمز داریم و احتمال قرمز شدن شهرهای دیگر هم وجود دارد و باید نسبت به پیک ششم مراقب باشیم.

وی افزود: یکی از مباحث امروز تقویت طرح شهید سلیمانی و غربالگری ها و تست های سریع بود. از سوی دیگر بحث شد تا برای کنترل پیک کرونا در شهرهای قرمز گروه‌های خاصی فرستاده شود که برای شهرهای نارنجی هم همین طور است.

وحیدی گفت: با توجه به نگرانی‌های موجود، در محدودیت‌های کرونایی تغییراتی حاصل نشده و این محدودیت‌ها تا رفع پیک ششم به قوت خود باقی است.

وی درباره لغو محدودیت‌های تردد شبانه گفت: لغو محدودیت‌های شبانه باید در ستاد ملی کرونا بررسی شود و بعد مصوبات اطلاع رسانی خواهد شد.

وحیدی در پاسخ به سوال اینکه آیا قانونی برای ممنوعیت فعالیت اصناف بعد از ۱۲ شب وجود دارد گفت: ما هیچ محدودیتی را نسبت به قبل کاهش ندادیم و اصناف می توانند طبق ابلاغیه‌های سابق عمل کنند، البته زدن دو دوز واکسن برای اصناف لازم است، اما شروع فعالیت اصناف از اول آبان با یک دور واکسن بوده است.

وزیر کشور درباره اجرا شدن طرح محدودیت های هوشمند در سه استان گفت: در سه استان این پایلوت هوشمند اجرا شده و نتایج خوبی داشته است؛ سامانه‌هایی باید به این بحث اضافه شود که درباره آن بحث شد.

وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه طرح تردد بین استانی در صورت تزریق واکسن کرونا گفت: این موضوع بحث و بررسی شد و باید در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شود، به دلیل اینکه محدودیت ها توسط ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شده در همانجا هم باید لغو شود.

وحیدی در پاسخ به سوال دیگر مبنی بر بازگشایی مدارس گفت: بنابر ابلاغیه‌های صورت گرفته و همانطور که مسئولان وزارت آموزش و پرورش اعلام کردند اجرایی می‌شود؛ یعنی با حفظ دستورالعمل‌‌های بهداشتی و با حفظ شرایطی که باید پیش بینی شود، به شکل ترکیبی حضوری و مجازی انجام خواهد شد. در شهرهای قرمز مطابق دستوالعمل‌های شهرهای قرمز انجام خواهد شد چون در آنجا محدودیت ها بیشتر است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا