چمران: رفع مشکلات تهران می‌تواند جاذب موج جمعیتی جدید باشد

رئیس شورای شهر تهران بر لزوم توجه به مشکلات اقتصادی در جهت حل قطعی معضلات اجتماعی تاکید کرد.

به گزارش شهر پنج، مهدی چمران در جلسه قرارگاه خدمات اجتماعی گفت: موضوعات و مسائل استان تهران و شهر تهران، در هم تنیده هستند و حتی بیش از آن با استان البرز نیز وابستگی های بسیاری دارند. مسائلی که در شهر تهران و یا استان تهران روی می دهد تنها به همین شهر خلاصه نمی شود و به کل کشور مربوط اس. لذا گاهی برخی از حرکتهای ما می تواند جاذب جمعیت برای تهران باشد.

وی افزود: بی تردید به محض این که احساس شود در تهران شغل و کار وجود دارد و معتادین معالجه می شوند موج حرکت به سمت تهران، آغاز می شود. بسیاری از مسائل شهر تهران از استان ها و شهرهای دیگر به تهران تحمیل می شوند، صحنه‌ای که بارها در کنار ترمینال‌ها به وفور مشاهده شده؛ البته باید به این نکته توجه کنیم که همه این افراد متعلق به این کشور هستند و فرقی نمی کند.

رئیس شورای شهر تهران، با اشاره به این که حل معضلات اجتماعی باید با تاکید بر برخی از پیش فرض ها دنبال شود افزود: قطعا اگر تنها به تهران بسنده کنیم و استان‌های دیگر را فراموش کنیم این معضلات مغفول خواهند ماند مثل زمانی که اعلام شد در تهران خانه می دهند که موج جمعیتی به تهران تحمیل شد و برخی‌ها نیز زمین گرفتند.

وی تاکید کرد: از سوی دیگر مسائل اقتصادی نیز ریشه بسیاری از معضلات است اگر این مسائل حل نشود تلاشهای ما به نتیجه قطعی نخواهد رسید.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا