هوای بارانی ۱۶ استان طی امروز

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از بارش باران و گاهی وقوع رعد و برق طی امروز (۱۲ آبان ماه) در ۱۶ استان کشور خبر داد.

صادق ضیاییان در گفت و گو با شهرپنج افزود: امروز(۱۲ آبان ماه) در استان‌های ساحلی خزر، اردبیل، آذربایجان شرقی، آدربایجان غربی، کردستان، کرمانشاه، زنجان، همدان، مرکزی، لرستان، قزوین، البرز، تهران، خراسان شمالی و فردا (۱۳ آبان ماه) علاوه بر این مناطق در استان‌های خراسان رضوی، سمنان، خوزستان، ایلام، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و اصفهان بارش باران، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه گفت: در روز پنجشنبه (۱۳ آبان ماه) بارش در استان‌های ساحلی خزر تشدید می‌شود. جمعه تا یکشنبه (۱۴ تا ۱۶ آبان ماه) بارش در شمال غرب تضعیف و در مناطق ساحلی خزر، برخی نقاط استان‌های تهران، البرز، قزوین، همدان، مرکزی، اصفهان، کرمان، فارس، خوزستان، لرستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویر احمد و بخش‌هایی از یزد و هرمزگان بارش پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیاییان از پنجشنبه تا شنبه (۱۳ تا ۱۵ آبان ماه) در غالب مناطق کشور کاهش محسوس دما رخ خواهد داد و بارش در ارتفاعات و مناطق کوهستانی به شکل برف خواهد بود.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا اضافه کرد: پنج شنبه و جمعه (۱۳ و ۱۴ آبان ماه) در شمال شرق ، شرق و بخش‌هایی از اصفهان و سمنان وزش باد شدید و در مناطق مستعد گردوخاک پیش‌بینی می‌شود.

وی دریای خزر را از اواخر وقت چهارشنبه تا جمعه (۱۲ تا ۱۴ آبان ماه) مواج پیش‌بینی کرد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (۱۳ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری، گاهی همراه با وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد با بیشترین و کمترین دمای ۱۹ و ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود. آسمان پایتخت پس فردا( ۱۴ آبان ماه) نیمه‌ابری تا ابری و همراه با بارش باران و گاهی وزش باد خواهد بود و دمای هوا در گرم‌ترین و سردترین زمان به ۱۳ و ۱۱ درجه سانتیگراد می‌رسد.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۲ و ۱۳ آبان ماه) اهوازبا دمای ۳۶ و ۳۳ درجه سانتیگراد و بندرعباس با دمای ۳۶ و ۳۴ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با دمای ۱۶ و ۱۰ درجه سانتیگراد سردترین مراکز استان‌ کشور هستند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا