کدام دانش‌آموزان از امروز مدرسه می‌روند؟ /نحوه اطلاع از حضور در کلاس‌ها

طبق اعلام وزارت آموزش و پرورش مدارس متوسطه دوم از امروز، پانزدهم آبان ماه فعالیت خود را به صورت حضوری آغاز کرده‌اند، دانش آموزان دوره متوسطه اول هم از ابتدای آذرماه به مدرسه می روند. درباره بازگشایی مدارس ابتدایی نیز در جلسه امروز ستاد ملی کرونا تصمیم گیری نهایی اتخاذ و اعلام خواهد شد.

به گزارش شهر پنج ، علیرضا کمرئی، سخنگوی وزارت آموزش و پرورش در امر بازگشایی مدارس در این باره گفت: مدارس در دوره متوسطه دوم یعنی پایه‌های دهم، یازدهم و دوازدهم امروز فرصت بازگشت به آموزش‌های حضوری را پیدا می‌کنند.

وی افزود: همه مدارس مناطق روستایی که فعالیت‌شان را از مهرماه آغاز کرده بودند که شامل متوسطه دوم هم می‌شد این روند را ادامه می‌دهند. در مناطق شهری هم مدارسی که مجوزهای لازم را دریافت کرده‌اند امروز می‌توانند بازگشایی را انجام دهند.

وی با اشاره به اطلاع‌رسانی واحدهای آموزشی به دانش‌آموزان برای زمان‌های رفتن‌شان به مدرسه گفت: چون شرایط متفاوتی از وضعیت عادی را در بازگشایی‌های اخیر داریم، یکی از اساسی‌ترین مسائلی که باید رعایت شود فاصله گذاری فیزیکی است. بنابراین ممکن است کلاس‌ها گروه‌بندی شده باشند که مستلزم آن است برخی دانش‌آموزان امروز و بخشی در روزهای دیگر در مدرسه حضور یابند که قبلاً از سوی خود مدارس اطلاع داده شده است.

وی تاکید کرد: اگر هنوز این اطلاع رسانی از سوی مدارس انجام نشده، لزومی ندارد که دانش آموزان و والدین نگران شوند و یا به صورت حضوری به مدرسه مراجعه کنند. آنها باید منتظر اعلام از سوی مدرسه باشند. اگر مدرسه‌ای همه فرایندهای بازگشایی را طی کرده باشد حتماً اطلاع رسانی کرده و دانش آموزان می‌دانند که کدام روزها باید به مدرسه بروند. اگر مدرسه‌ای فرایندها را طی نکرده باشد دانش آموزانش همچنان در فضای مجازی مانند سابق آموزش می‌بینند تا این امکان فراهم و اطلاع‌رسانی در روزهای آتی صورت بگیرد.

وی با بیان اینکه نکته مهم توجه به بهداشت مدارس است که اصلی‌ترین حوزه توجه مدیران مدارس خواهد بود و باید دقیق رعایت شود گفت: تهویه کلاس‌های درس و فاصله گذاری ضروری است (فضای دو متر و ۲۵ صدم سانتیمتر برای هر دانش آموز و فاصله یک و نیم متری از طرفین).

کمرئی در مصاحبه‌ای با رادیو، درباره اینکه بنابراین همچنان آموزش ها ترکیبی خواهند بود؟ اظهار کرد: بله، اگر جمعیت دانش آموزی در یک مدرسه به گونه‌ای است که باید گروه‌بندی شوند تا فاصله رعایت شود قطعاً آموزش ترکیبی است، اما اگر تراکم در مدرسه ای بالا نبود می توانند همه پنج روز هفته را فعالیت حضوری داشته باشند.

به گفته وی ۸۸.۸ درصد دانش آموزان تا کنون واکسن زده‌اند که البته واکسیناسیون شرط و الزام برای حضور در مدرسه نیست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا