تداوم بارش باران در تهران/ کاهش دما تا ۸ درجه

بر اساس اداره کل هواشناسی استان تهران بارش باران در این استان تداوم دارد و دما بین ۴ تا ۸ درجه سانتیگراد کاهش می‌یابد.

به گزارش شهر پنج بر اساس بررسی داده‌ها و نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی، وضعیت جوی استان تهران، طی دو روز آینده آسمانی ابری در بعضی ساعات همراه بارش باران و وزش باد با احتمال وقوع رگبار و رعد و برق و در ارتفاعات گاهی همراه با بارش ک باران و برف پیش‌بینی می‌شود.

طی این مدت گاهی رخداد مه و کاهش دید افقی، کاهش محسوس دما به‌طور میانگین ۴ تا ۸ درجه سلسیوس در سطح استان و کولاک برف و یخبندان در ارتفاعات مورد انتظار است.

از ظهر فردا (۱۶ آبان ماه) به‌تدریج با تضعیف فعالیت سامانه بارشی ، کاهش ابر و در روزهای دوشنبه تا چهارشنبه (۱۷ تا ۱۹ آبان ماه) آسمانی صاف تا نیمه‌ابری گاهی همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود و به دلیل سکون نسبی جو از دوشنبه شب تا ظهر چهارشنبه (۱۷ تا ۱۹ آبان ماه) روند انباشت تدریجی آلاینده‌ها و در مناطق پرتردد شهری گاهی غبار محلی مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه سنجش آلودگی هوای فیروزکوه با دمای ۲ درجه سانتیگراد سردترین نقطه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۱۶ آبان ماه) ابری همراه با مه رقیق و گاهی بارش باران در بعداز ظهر وزش باد و نیمه‌ابری با حداقل دمای ۴ و حداکثر دمای ۱۲ درجه سانتیگراد و طی ‌روز دوشنبه ( ۱۷ آبان ماه) صاف تا نیمه ابری، گاهی همراه با وزش باد و در اواخر وقت غبار محلی با حداقل دمای ۵ و حداکثر دمای ۱۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا