کشف بیش از ۱۷۰ تن انواع مواد افیونی در سیستان و بلوچستان

شهر پنج/سیستان و بلوچستان جانشین فرمانده ناجا گفت: بیش‌از ۱۷۰ تن انواع مواد افیونی سنتی و صنعتی طی هفت ماه اخیر در سیستان و بلوچستان توسط دستگاه‌های مقابله‌ای در حوزه ورود و برخورد با قاچاق مواد مخدر کشف و ۱۳۰ نفر از قاچاقچیان عمده شناسایی و دستگیر و سه هزار معتاد متجاهر جمع آوری و به کمپ‌های ترک اعتیاد و درمان هدایت شدند.

به گزارش شهر پنج، سردار قاسم رضایی در حاشیه سفر به استان سیستان و بلوچستان در بازدید از نمایشگاه کشفیات پلیس استان در حوزه مبارزه با سرشبکه ها و باندهای قاچاق مواد مخدر، بیان داشت: خوشبختانه نیروی انتظامی با اقدامات موثر مرزداران در مرز و یگان های انتظامی در عمق کشور و استان به موفقیت های خوبی علی رغم تمام مشکلات و سختی های زیاد در مقابله با قاچاق مواد مخدر، دست پیدا کرده اند.

وی افزود: طی7 ماه گذشته بیش از 170 تن انواع مواد افیونی سنتی و صنعتی در استان سیستان و بلوچستان توسط دستگاه های مقابله ای در حوزه ورود و برخورد با قاچاق مواد مخدر کشف و 130 نفر از قاچاقچیان عمده شناسایی و دستگیر و3 هزار معتاد متجاهر جمع آوری و به کمپ های ترک اعتیاد و درمان هدایت شدند.

سردار رضایی با بیان اینکه تکاوران انتظامی استان سیستان و بلوچستان با عملیات های گسترده و شبانه طی 72 ساعت گذشته بیش از 4 تن و 600 کیلو گرم انواع مواد مخدرکشف کرده اند، افزود: 7 قاچاقچی عمده دستگیر، 8 قبضه سلاح جنگی و مقادیری زیادی مهمات جنگی، بی سیم دستی و چندین دستگاه خودرو که بعضا موتور های آنان تقویت شده اند و جرم محسوب می شود، کشف و ضبط شد.

این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه در طول مدت درمان معتادان متجاهر می باید هدفمندتر و مطلوب تر عمل کرد، اظهار داشت: انتظار معتادان هم اینست که برای درمان بیش از این در کمپ های ترک اعتیاد نگهداری و درمان شوند که می بایست به این مهم توجه شود.

سردار رضایی با تاکید بر اینکه مواد مخدر و اعتیاد خود منجر به بروز جرایم خشن بخصوص سرقت های خرد می شود، افزود: در بررسی سرقت های صورت گرفته مشخص شد که بیش از 60 درصد این جرایم ریشه در مواد مخدر دارد .

وی با اشاره به اینکه در ارتباط با مقابله جدی و جهانی با قاچاق مواد مخدر از کشورهای همجوار انتظار می رود بیش از این به معضل جهانی مواد مخدر بپردازند، گفت: در نشست های دو و چندجانبه نیز از مسئولان دیپلماسی انتظار است به این موضوع بیشتر تاکید شود.

جانشین فرمانده ناجا به موضوع استفاده از ظرفیت خیرین سلامت برای کمپ ها و درمان معتادان اشاره و اضافه کرد: مجلس و نمایندگان محترم استان بیش از پیش به موضوع مواد مخدر، نگاه مقابله ای و پیشگیرانه، اشتغال جوانان برای ایجاد سلامت و آرامش ورود پیدا کنند که امیدواریم با این دولت ،مجلس و دستگاه قضائی انقلابی درگام دوم انقلاب روز به روز بر پیشرفت و توسعه کشور بیفزاییم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا