توپ ورود تماشاگران به ورزشگاه‌ها در زمین فدراسیون‌ها

به گزارش شهر پنج ، غلامرضا نوروزی در رابطه با اظهاراتش مبنی بر این که از ۲۰ آبان ماه سال جاری با مهیا شدن ورزشگاه‌ها و شرایط لازم، امکان حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها فراهم می‌شود، بیان کرد: وزارت بهداشت به دنبال آن است که پس از واکسیناسیون، شرایط جامعه با رعایت پروتکل‌ها به روال سابق بازگردد.

او ادامه داد: بخشنامه‌ای به زودی از وزارت بهداشت دریافت می‌کنیم مبنی بر این که افراد می‌توانند به باشگاه‌ها و اماکن ورزشی مراجعه کنند که هم می‌تواند به منظور ورزش کردن و نیز تماشای مسابقات باشد.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی با اشاره به این که رشته فوتبال سازوکار خاص خود را دارد و با توجه به متفاوت بودن قوانین آن، از دیدار تیم ملی فوتبال ایران با کره‌جنوبی شاهد بودیم که منعی برای حضور تماشاگران وجود نداشت، خاطرنشان کرد: اما برخی موارد باید در نظر گرفته شود که به بلیت فروشی و مواردی از این دست مربوط می‌شود.

نوروزی با بیان این که با کنترل کارت واکسیناسیون و رعایت پروتکل‌های بهداشتی، حضور تماشاگران با تعداد محدود در ورزشگاه‌ها، آغاز می‌شود، گفت: به مرور زمان و با آمادگی اماکن ورزشی امیدواریم تمامی تماشاگران به صورت کامل در میادین ورزشی حضور پیدا کنند و از نزدیک نظاره‌گر مسابقات باشند.

وی افزود: هم‌چنین باشگاه‌های ورزشی با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و کنترل کارت واکسیناسیون امکان فعالیت دارند.

رییس فدراسیون پزشکی ورزشی هم‌چنین در رابطه با اینکه از چه زمانی تماشاگران فوتبال می‌توانند با رعایت دستورالعمل‌های مربوطه، در ورزشگاه‌ها حضور پیدا کنند، بیان کرد: این مساله در ابتدای امر منوط به فعال شدن سامانه کنترل کارت واکسیناسیون که قرار است از ۲۰ آبان ماه توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، است و پس از آن فدراسیون‌های ورزشی ‌می‌توانند با ایجاد سازوکار و بستر لازم زمینه را برای حضور تماشاگران در ورزشگاه‌ها فراهم کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا