۷۵۰ هکتار از اراضی ملی در سیستان و بلوچستان امسال رفع تصرف شد

آرش موقری نیا روز یکشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار شهر پنج اظهارداشت: این رفع تصرفات در قالب ۶۵ فقره در شهرستان‌های مختلف سیستان و بلوچستان بوده است.

وی ارزش تصرفات این پرونده‌ها را ۳۰۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: عزم و اراده مجموعه منابع طبیعی و دستگاه قضایی مقابله با پدیده زمین خواری و برخورد قانونی با سو استفاده کنندگان از عرصه‌های ملی است.

کارشناس حفاظت اداره‌کل منابع طبیعی و آبخیزداری سیستان و بلوچستان گفت: حفاظت از اراضی ملی با رویکرد پیشگیرانه اولویت مهم و اصلی منابع طبیعی است که در این راستا تیم‌های گشت و مراقبت یگان حفاظت منابع طبیعی به صورت مستمر عرصه‌های منابع طبیعی را مورد رصد و پایش قرار می‌دهند و به محض مشاهده هرگونه تخلف بر روی اراضی ملی با متخلفان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

وی اظهارداشت: از آنجایی که تهدیدات جدی در منابع طبیعی و ملی توسط افراد سودجو انجام می‌شود می‌طلبد تمام دستگاه‌های دست اندرکار در این زمینه همکاری‌های لازم را با یکدیگر داشته باشند.

موقری نیا از عموم مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف، تخریب و تصرف اراضی ملی فورا مراتب را به یگان حفاظت منابع طبیعی شهرستان‌های سیستان و بلوچستان اطلاع دهند.

به گزارش شهر پنج سیستان و بلوچستان با افزون بر ۱۱ درصد از مساحت ایران به دلیل تنوع اقلیمی و وضعیت توپوگرافی رویشگاه گیاهان منحصر بفرد است به طوریکه از این گستره ۱۰،۵ میلیون هکتار آن را مرتع، ۱،۲میلیون هکتار جنگل و ۵،۶ میلیون هکتار را بیابان تشکیل می‌دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا