انعقاد قرارداد جدید بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی+تعهدات

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اتمام قرارداد بیمه تکمیلی بازنشستگان تامین اجتماعی و تمدید قرارداد با آتیه سازان حافظ، جزئیاتی از تعهدات جدید را اعلام کرد.

علی‌اصغر بیات در گفت و گو با شهر پنج ، در این باره اظهار کرد: مبلغ حق بیمه تکمیلی قرارداد امسال، به ازای هر بازنشسته ۹۱ هزار تومان تعیین شده است.

وی افزود: البته این مبلغ با احتساب مشارکت سازمان تأمین اجتماعی درنظر گرفته شده که با مصوبه هیئت مدیره تامین اجتماعی، سازمان بخشی از حق بیمه را تقبل خواهد کرد.

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه مشکلات ناشی از تاخیر در پردخت خسارات و هزینه های درمان در قرارداد قبلی بسیار کم بود و ما کمترین مشکل را در این زمینه داشتیم گفت: سازوکار نظارتی در کانون عالی درنظر گرفته شد که فرآیند خدمات‌رسانی بیمه تکمیلی به بازنشستگان و مستمری‌بگیران را کنترل می کند تا در اسرع وقت بتوانیم اشکالات و کمبودها را رفع کنیم.

مهلت ۳ ماهه بیمه‌شدگان برای حذف و اضافه بیمه تکمیلی

بیات با بیان اینکه به منظور حذف و اضافه قرارداد جدید سه ماه مهلت درنظر گرفته شده است اظهار کرد: قرارداد جدید از ابتدای آذرماه آغاز می شود. مشخصات و قرارداد افرادی که در قرارداد قبلی تحت پوشش بودند به صورت خودکار در سامانه تمدید خواهد شد و نیازی به مراجعه حضوری به کانون‌ها ندارند. در صورت تمایل برای استفاده از مزایای بیمه تکمیلی افرادی که تحت پوشش نبودند نیز می‌توان در موعد مقرر به دفاتر کانون ها مراجعه کرده و نسبت به ثبت نام خود و افراد تحت تکفل شان اقدام کنند.

وی افزود: همچنین اگر برخی بازنشستگان تقاضای لغو عضویت در بیمه تکمیلی داشته باشند می توانند درخواست خود را ارائه کنند. چنانچه حق بیمه‌ای از مستمری آنها کسر شده باشد، عیناً مسترد خواهد شد.

سقف تعهدات اعمال جراحی و بستری در قرارداد جدید

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی در ادامه تعهدات قرارداد جدید را به این ترتیب اعلام کرد: سقف تعهدات از افزایش قابل قبولی برخوردار شده است. تعهدات مربوط به بستری فوق‌تخصصی شامل درمان جراحی سرطان، تومورهای بدخیم، اعمال جراحی مغز و اعصاب و نخاع، قلب، آنژیوپلاستی، عروق محیطی، پیوند ریه، پیوند قلب، پیوند کلیه، پیوند مغز استخوان، کبد، کلیه و … افزایش ۱۲.۵ درصدی پیدا کرده و از ۴۰۰.۰۰.۰۰۰ ریال به ۴۵۰.۰۰۰.۰۰۰ ریال افزایش یافته است.

بیات ادامه داد: تعهدات بستری عمومی شامل هزینه‌های درمانی بیمارستانی و اعمال جراحی به شرط بستری شدن در بیمارستان و مراکز جراحی آنژیوگرافی قلب، چشم (پیوند قرنیه و …) و با افزایش ۸۵ درصدی همراه شده است. هزینه جراحی های عمومی با احتساب ۸۵ درصد افزایش از ۱۲ به ۲۲ میلیون تومان رسیده است.

وی با بیان اینکه همچنین تعهدات پاراکلینیکی و خدمات تشخیصی درمانی و سرپایی شامل انواع آنژیوگرافی، سی‌تی آنژیوگرافی، انواع اسکن، اسکن سه بعدی، انواع سی‌تی‌اسکن و… ۳۵ درصد افزایش یافته است اظهار کرد: تعهدات مربوط به اعمال مجاز سرپایی ۴۴ درصد، آزمایش‌های پاتولوژی ۵۵ درصد، لیزیک ۳۰۰ درصد، درمان بیماران خاص و صعب‌العلاج ۵۰ درصد و هزینه‌های مربوط به آمبولانس نیز ۵۰ درصد افزایش یافته است.

امکان ثبت نام غیرحضوری برای بهره‌مندی از خدمات بیمه تکمیلی در برخی شهرها

رئیس کانون عالی بازنشستگان و مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی همچنین در خاتمه گفت: در برخی شهرستان ها امکان ثبت نام از طریق سایت و به صورت غیرحضوری فراهم است؛ به عنوان مثال بازنشستگان استان تهران می توانند از طریق سایت هایی که کانون های بازنشستگی شهر تهران و شهرستان های تهران اعلام کرده اند نسبت به انجام ثبت نام اقدام کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا