تلاش زن معلم برای حفظ آبروی یک دزد

این بازیگر و کارگردان که قرار بود نمایشنامه «تمساح» را در تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه ببرد، درباره وضعیت اجرای این اثر نمایشی به ایسنا می‌گوید: هنوز هم دلم با اجرای این نمایش هست ولی خودم را نمی‌بخشم اگر یکی از اعضای گروه اجرایی یا تماشاگران در حین تمرین یا اجرای نمایش دچار کرونا شوند، چون معتقدم کرونا همچنان در خفا وجود دارد و چراغ خاموش به کارش ادامه می‌دهد. بنابراین به دلیل شرایط موجود، فعلا تئاتر کار نمی‌کنم.

او البته دلایل دیگری هم برای کار نکردن خود در تئاتر دارد که این گونه توضیحش می‌دهد: همچنان سالن‌های تئاتر برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی، با نیمی از ظرفیت خود فعال هستند. وقتی نیمی از صندلی‌های سالن خالی باشد، طبیعتا انرژی کمتری هم به بازیگران منتقل می‌شود و خستگی به تن آنان می‌ماند. از طرف دیگر، نمی‌توان از مرکز هنرهای نمایشی هم توقع داشت با بضاعتی که دارد، خسارت صندلی‌های خالی تئاتر را بپردازد.

همتی که در زمینه نمایشنامه‌نویسی هم فعال است، هرچند فعلا برنامه‌ای برای اجرای نمایشنامه «تمساح» ندارد، ولی از انتشار آن از سوی نشر «نیستان» خبر می‌دهد و خوشحال است که نمایشنامه‌اش در آستانه چاپ دوم است.

او همچنین خبر می‌دهد که به تازگی فیلمبرداری اولین فیلمنامه‌اش با موضوع کودک همسری به پایان رسیده است.

به گفته او، این فیلم «کن پامنار» نام دارد که با کارگردانی اشکان درویش ساخته شده است.

همتی درباره موضوع این فیلم توضیح می‌دهد: این فیلم در حوزه کودک و نوجوان ساخته شده و موضوع آن درباره کودک همسری است و به نظر می‌رسد فیلم آبرومندی شده باشد.

تلاش زن معلم برای حفظ آبروی یک دزد

او اضافه می کند:این فیلم اولین تجربه اشکان درویش در ساخت فیلم سینمایی است و گروه سازنده‌اش تمایل دارند آن را در جشنواره‌های داخلی و خارجی و شبکه نمایش خانگی اکران کنند و ظاهرا خواب‌های خوبی برای این فیلم دیده‌اند.

همتی درباره گروه بازیگران «کن پامنار» هم می‌گوید: در این فیلم ۱۱ بازیگر کودک و نوجوان داریم که بعضی از آنان قبلا در فیلم «۲۳ نفر» بازی کرده بودند. در کنار آنان سیامک صفری، علیرضا استادی، بابک نوری، خود من و … هم دیگر نقش‌ها را بازی می‌کنیم ولی محوریت کار با بچه‌هاست.

او همچین علاقه‌مند است زمستان امسال یا بهار آینده اولین فیلم سینمایی خود را با فیلمنامه‌ای از خودش بسازد.

همتی توضیح می‌دهد: فیلمنامه‌ای به نام «آینه» دارم که قبلا با نام «ایران» ارایه شده بود. این فیلمنامه درباره زنی معلم است که دزدی به خانه‌اش وارد می‌شود. میان دختران این زن و دزد، اتفاقاتی می‌افتد و ما شاهد تلاش این زن برای حفظ آبروی دزد هستیم.

او ادامه می‌دهد: به شرط حیات و از آن مهم‌تر به شرط یافتن تهیه کننده، بهمن و اسفند امسال یا بهار سال آینده، فیلمبرداری این فیلم را آغاز می‌کنم. در حال حاضر فیلمنامه را برای تعدادی از بازیگران حرفه‌ای فرستاده‌ام که همه درگیر پروژه‌های مختلفی هستند و طبیعتا چون اولین فیلم من است، تهیه کنندگان هم نمی‌توانند برای این همکاری ریسک کنند. به هر حال باید ببینیم چه اتفاقاتی می‌افتد.

سیروس همتی در پایان تاکید می‌کند: با همه اینها تئاتر خانه من است و امیدوارم هرچه زودتر شرایطی فراهم شود که بتوانیم به صحنه بازگردیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا