ارائه خدمات حمایتی بین تختک‌نشینان هامون

وحید پورمردان در گفت وگو با شهر پنج- افزود: در پی برنامه طرح معیشت جایگزین و توانمندسازی جوامع محلی حاشیه تالاب هامون مجموعه ای از تجهیزات و زیرساخت های مورد نیاز از جمله؛ تعداد ۸۰ تانکر آب، تعداد۱۰ پنل خورشیدی، حدود۲۰۰ لیتر سم خطی، ۲۰۰ لیتر سم جایگاه، ۳۲۰ لیتر شربت ضد انگل دام، پنج تُن آجر معدنی و ۱۰ دست سم پاش از سوی این پروژه در اختیار تختک نشینان قرار گرفت..

وی ادامه داد: برنامه احیای تالاب هامون و طرح معیشت جایگزین دو برنامه مکمل هستند که می تواند در حفاظت از عرصه های تالاب هامون بسیار مؤثر واقع شود. از یک سو برنامه های متنوع احیا از جمله؛ لایروبی، نهالکاری، قُرق و … و از سویی دیگر توانمندسازی جوامع محلی با هدف عدم برداشت و کاهش فشار بر تالاب هامون، موضوعات مطرح در برنامه مدیریت جامع احیای تالاب هامون است.

پورمردان تصریح کرد: در ادامه سند مدیریت یکپارچه تالاب هامون و اجرایی شدن طرح معیشت جایگزین، تاکنون برنامه های متنوعی از جمله؛ بررسی و تأیید طرح های پیشنهادی در قالب پروژه سیستان با جدیت در حال انجام می باشد.

وی بیان کرد:اعتقاد داریم مردم منطقه بیش از گذشته خواهان اجرای برنامه های عملی در منطقه بوده و با توجه به وضعیت معیشت مردم انتظار تغییر در کسب و کار و رونق درآمدشان را دارند، لذا برای حل برخی مشکلات مردم، در قالب برنامه عملیاتی، تأمین تانکرهای آب، خرید اقلام بهداشتی دام و … از سوی پروژه تأمین و در اختیار حاشیه نشینان قرار گرفت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا