۴۳ هزار متصرف به اراضی دولتی در کشور شناسایی شدند

به گزارش شهر پنج سرهنگ پاسدار جواد خردمند شامگاه چهارشنبه در نشست بررسی عملکرد یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان اظهارداشت: پرونده متخلفان این مدت در املاک‌حقوقی این سازمان در حال بررسی است و به محض اینکه اتهام آنان ثابت شود برای اعمال قانون به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.

وی ادامه داد: همچنین بر اساس برآوردهای انجام شده ارزش رفع تصرفات و تعرض اراضی دولتی انجام شده کشور در ۲ سال و نیم اخیر ۵۲ هزار میلیارد تومان بوده که سهم سیستان و بلوچستان با عملکرد مطلوب یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی استان ۶۶۰ میلیارد تومان است.

فرمانده یگان حفاظت سازمان ملی زمین و مسکن از صدور کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان حفاظت اراضی اداره‌کل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان خبر داد و افزود: به‌منظور ارتقای توان عملیاتی و اجرایی یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی این استان در خصوص مقابله با زمین‌خواران و سوء‌استفاده‌کنندگان بیت‌المال بعد از پنج سال کارت ضابط قضایی برای نیروهای یگان حفاظت این استان در حال صادر شدن است.

وی با بیان اینکه هم‌اینک یک‌هزار و ۲۰۰ نیروی یگان حفاظت از اراضی در کشور مشغول فعالیت هستند تصریح کرد: با حمایت‌های مطلوب معاون وزیر راه و شهرسازی این سازمان مشکلی در تامین نیروی انسانی مورد نیاز ندارد بطوری که به محض اینکه اراضی جدید تحویل یگان حفاظت می‌شود نیروی یگان آن نیز افزایش می‌یابد.

خردمند با اشاره به سامانه تلفنی ۱۶۵۶ که آماده دریافت گزارش‌های مربوط به تصرفات زمین‌های دولتی است افزود: از شهروندان گرامی در سراسر کشور در خواست می‌شود هر جا که دست‌اندازی‌هایی به انفال و زمین‌های واقع در محدوده شهرها را مشاهده کردند به این سامانه تلفنی اطلاع دهند تا در کمتر زمان ممکن مورد رسیدگی قرار گیرد.

مدیرکل راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان نیز در این نشست گفت: گشت حفاظت اراضی این اداره‌کل با حمایت دستگاه‌های امنیتی و نظارتی، موضوع مبارزه با زمین خواری را با جدیت در دستورکار قرار داده و در تمام شهرستان‌های تحت پوشش هرگونه تحرک جهت تصرف غیرقانونی را با قاطعیت جلوگیری می‌کند.

عطاءاله اکبری از حمایت‌های قاطعانه دستگاه‌های قضایی و نظارتی و نهادهای امنیتی در خصوص مبارزه با زمین‌خواری و سوء استفاده از بیت‌المال قدردانی و اظهار امیدواری کرد که با همکاری مردم و دستگاه های مذکور، این اداره کل به طور جدی تر به برخورد با متصرفان اراضی ملی بپردازد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا