سیستان وبلوچستان می‌تواند صادر کننده گوشت به کشورهای عربی باشد

به گزارش شهرپنج- میر افزود: در حالیکه دام زنده بدون ارز با قیمت بصرفه از مرزهای شرقی وارد کشور می شود ، برخی از مافیای گوشت با استفاده از ارز حمایتی گوشت منجمد بزریلی وارد کشور می کنند .

به گفته مدیر بازارچه های مرزی استان، سیستان وبلوچستان تنها استانی است که قاچاق دام از آن صورت نمی گیرد و واردات دام را شاهد هستیم این در حالیست که ازدیگر مرزهای کشور به دلیل چند نرخی بودن ارز دام بصورت قاچاق صادر می شود.

مدیربازارچه های مرزی استان بااشاره به اینکه در سال گذشته 4 هزار و434 راس دام سبک و سنگین از طریق بازارچه های مرزی این استان وارد کشور شده است تصریح کرد: روند واردات دام روند افزایشی به خود گرفته بطوریکه پیش بینی می شود تا پایان سال بیش از 8 هزار راس دام وارد شود.

وی با بیان اینکه، در سالهای گذشته تلاش های زیادی برای واردات دام از مرزهای استان توسط مسولان جهاد کشاوزی و دامپزشکی استان شده است گفت: از انجاییکه که مافیای گوشت پشت پرده این موضوع بودند حضور استان را کمرنگ جلوه دادند بطوریکه آمار واردات دام پایین وگوشتهای برزیلی ،بازار را به تسخیر خود در آوردند.

میر افزود: این فرصت دوباره در حال احیاشدن است که نیاز به توجهات مسولان کلان کشوری دارد و علاوه بر تامین نیاز کشور جلوی خروج ارزهای حمایتی از کشور گرفته می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا