اسکورت نفتکش ها در کانال سوئز

به گزارش شهر پنج به نقل از ارتش، امیر دریادار دوم آریا شفقت رودسری در سخنان قبل از خطبه‌های نمازجمعه ساری با گرامیداشت هفته بسیج گفت: بسیج مختص قشر خاصی نیست و همه مردم در تمامی امور و حرفه‌ها باید فرهنگ بسیجی را برای ارتقای نظام مقدس اسلامی در وجود خود تقویت کنند.

وی افزود: مردم مازندران در دوران دفاع مقدس بسیار خوش درخشیدند و امروز طبق فرمایش فرمانده معظم کل قوا(مد ظله العالی)، آب‌های بین المللی متعلق به همه است و تمام ملت‌ها باید از منافع آن استفاده کنند.

دریادار دوم رودسری با اشاره به اهمیت دریا و همسایگی جمهوری اسلامی ایران با ۱۵ کشور اظهار داشت: با ۱۲ کشور دارای مرز دریایی هستیم و بیش از ۹۴ درصد حمل ونقل دنیا از طریق دریا انجام می‌گیرد و اگر کشوری به دریا و آب‌های آزاد راه نداشته باشد، دچار خفگی ژئوپولتیک شده است.

وی افزود: انرژی هسته‌ای، حقوق بشر و غیره بهانه است و امروز به دلیل اینکه اجازه نمی‌دهیم نظام سلطه در جهان حاکم باشد و هرآنچه بخواهد بر مردم جهان تحمیل کند و همچنین به خاطر موقعیت استراتژیک کشور، دشمن با ما در حال مبارزه است، از این رو سربازان نیروی دریایی ارتش پیرو تدابیر فرماندهی معظم کل قوا(مد ظله العالی)، در عرصه دریا به گونه‌ای اقدام می کنند تا ذره‌ای به منافع کشور و نظام لطمه وارد نشود.

فرمانده قرارگاه ناوگان جنوب نیروی دریایی ارتش یادآور شد: اکنون ناوگروه ۷۹ نیروی دریایی در ورودی کانال سوئز در حال اسکورت نفتکش‌های ما بوده و امروز با توانمندی و دانش جوانان متخصص این مرز و بوم ناوشکن‌های موشک اندازی ساختیم که بیش از ۴۵ هزار کیلومتر دریانوردی را پیموده بدون اینکه دست کمک به سوی کشوری دراز کنیم.

وی خاطرنشان کرد: این توفیقات در سایه هدایت و تدابیر مقام معظم رهبری حاصل شده است و سبب شد تا کشتی نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی در دریای پرتلاطم با عزت و افتخار سختی‌ها را به جان بخرد و برای ملت و نظام افتخار رقم زند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا