علت تاخیر در تولیدات بوئینگ چیست؟

به گزارش شهر پنج و به نقل از سی‌ان‌بی‌سی، شرکت بوئینگ اعلام کرد که ماه گذشته ۳۴ هواپیمای جدید به مشتریان تحویل داده که این رقم در سال ۲۰۲۰ بیش از ۲ برابر شده است.

سفارشات خالص جدید در ماه نوامبر در مجموع به ۹۱ رسیده که بیشتر آنها ۷۳۷ مکس بودند و برای دهمین ماه متوالی است که فروش‌های جدید از سفارشات لغو شده پیشی گرفتند.

بوئینگ در سال جاری تا ماه نوامبر، ۳۰۲ فروند هواپیما تحویل داد که در حال حاضر نزدیک به ۲ برابر ۱۵۷ فروندی است که در تمام سال ۲۰۲۰ در اوج همه‌گیری ویروس کرونا تحویل داده بود همچنین زمانی که ۷۳۷ مکس این شرکت پس از ۲ سانحه مرگبار برای حدود یک‌ سال زمین‌گیر شد.

شایان‌ذکر است، سال قبل از همه‌گیری (در سال ۲۰۱۹) بوئینگ ۳۸۰ هواپیما را به مشتریان تحویل داد.

چین یکی از آخرین کشورهایی است که هنوز اجازه استفاده از مکس را پس از دو سقوط نمی‌دهد البته در اوایل ماه جاری طرحی را تصویب کرد که می‌تواند به این هواپیماها اجازه پرواز مجدد بدهد.

بوئینگ در اواخر اکتبر اعلام کرد که شرکت‌های هواپیمایی چینی حدود یک سوم از تقریبا ۳۷۰ هواپیماهای مکس موجودی بوئینگ را تشکیل می‌دهند.

بااین‌حال، چالش‌های دیگر همچنان باقی است. تحویل هواپیماهای ۷۸۷ دریم لاینر این شرکت در سال گذشته به حالت تعلیق درآمده است زیرا بوئینگ نقص‌هایی در تولید دارد و بازیابی آن را با مشکل مواجه و برنامه‌های زمان‌بندی مشتریان بزرگی مانند امریکن ایرلاینز را پیچیده می‌کند.

هفته گذشته، امریکن ایرلاینز در گزارشی اظهار کرد که باید برنامه پروازهای بین‌المللی طولانی‌مدت خود را برای تابستان آینده به دلیل تاخیر در تحویل‌ها کاهش دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا