کمک مالی کره جنوبی برای رسیدگی به وضعیت پناهجویان افغان در ایران

آژانس پناهجویان سازمان ملل و صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) با انتشار بیانیه ای از کمک دو ونیم میلیون دلاری کره جنوبی به پناهجویان افغان در ایران قدردانی کردند.

بنابر گزارش وب سایت رسمی سازمان ملل، یون کانگ هیون، سفیر جمهوری کره جنوبی در ایران امروز (چهارشنبه) در حضور استفان پریزِنِر هماهنگ کننده سازمان ملل در ایران یک توافقنامه همکاری با آژانس های پناهجویان و کودکان سازمان ملل برای کمک به پناهجویان افغان در ایران امضا کرده است.

سفیر کره جنوبی پس از امضای این توافقنامه گفت که سئول پشتیبان همیشگی سازمان ملل و ایران به عنوان میزبان این پناهجویان باقی خواهد ماند و اکنون با اختصاص دو ونیم میلیون دلار دیگر، مجموع کمک های کره جنوبی برای رسیدگی به امور پناهجویان افغان در ایران به ٣٠ میلیون دلار رسیده است.

وی ادامه داد: من صمیمانه امیدوارم که کمک مالی امروز به مقابله با بحران و بهبود استانداردهای زندگی افغان های تازه وارد (به ایران) کمک کند.

همچنین استفان پریزنر اظهار داشت: آژانس های سازمان ملل برای کمک به ایران به منظور رسیدگی به وضعیت این پناهجویان به بهترین شکل ممکن تلاش خواهند کرد. ما از افزایش مشارکت کره جنوبی برای کمک به حل این بحران در ایران و همچنین منطقه خرسند و قدردان آن هستیم.

بنابر گزارش سازمان ملل، ایران در حال حاضر میزبان حدود سه ونیم میلیون پناهجوی افغان است و در طول بیش از چهل سال گذشته امکان دسترسی آنها به خدمات بهداشتی و پزشکی، آموزش و فرصت های معیشتی را فراهم کرده است.

همچنین برآورد می شود که در سال جاری نیز حدود ٣٠٠ هزار افغان وارد خاک ایران شده اند و آژانس پناهجویان سازمان ملل تنها توانسته است ٢٥ هزارو ٥٠٠ تن از آنها را برای ارائه کمک شناسایی کند. انتظار می رود که باتوجه به وخیم تر شدن اوضاع در افغانستان شمار این پناهجویان برای ورود به ایران افزایش یابد، از این رو آژانس های سازمان ملل در ایران باید برای کمک به این افراد آمادگی بیشتری داشته باشند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا