آمار جهانی کرونا؛ ابتلای بیش از ۲۷۲ میلیون نفر به کووید-۱۹

بر اساس آمارهای رسمی، آمریکا همچنین با بیش از ۵۱.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۸۲۳ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۷ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان ابتلا قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲.۲ میلیون نفر فراتر رفته و در حال حاضر سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همچنین پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۷ هزار و هند با بیش از ۴۷۶ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این فهرست جهانی گزارش داده‌اند.

بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان

۱ ایالات متحده ۵۱,۲۹۰,۹۷۹ ۸۲۳,۳۹۰
۲ هند ۳۴,۷۱۸,۶۶۹ ۴۷۶,۴۷۸
۳ برزیل ۲۲,۲۰۱,۲۲۱ ۶۱۷,۳۴۸
۴ انگلیس ۱۱,۰۱۰,۲۸۶ ۱۴۶,۷۹۱
۵ روسیه ۱۰,۱۰۳,۱۶۰ ۲۹۲,۸۹۱
۶ ترکیه ۹,۱۰۰,۳۲۴ ۷۹,۶۹۶
۷ فرانسه ۸,۳۹۹,۸۴۶ ۱۲۰,۹۸۳
۸ آلمان ۶,۶۵۶,۱۶۱ ۱۰۷,۶۷۵
۹ ایران ۶,۱۶۲,۹۵۴ ۱۳۰,۸۸۳
۱۰ اسپانیا ۵,۳۹۳,۲۶۸ ۸۸,۶۱۹
بر اساس این فهرست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۹۲ هزار جانباخته تاکنون بیشترین تلفات کرونا را در بین کشورهای اروپایی داشته است. با این حال انگلیس با ثبت رسمی ۱۱ میلیون و ۱۰ هزار و ۲۸۶ بیمار کرونایی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.

همچنین ایران با مجموع شش میلیون و ۱۶۲ هزار و ۹۵۴ ابتلا و ۱۳۰ هزار و ۸۸۳ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه نهم در بین ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.

بر اساس آمار فوق در حال حاضر در ۱۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده‌ است و پس از ایالات متحده، هند و برزیل – که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند – کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، آلمان، ایران، اسپانیا، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا، اندونزی، مکزیک، لهستان، اوکراین و آفریقای جنوبی نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا