آخرین خبرها و جزئیات از رسیدگی به پرونده «خانه وحشت» در تهران

به گزارش شهر پنج، پانزدهم آذرماه امسال در حالی که ماموران پلیس پیشگیری تهران بزرگ در حال اجرای احکام پنجاه و یکمین مرحله از طرح رعد بودند، به خانه فردی که پیشتر به عنوان مالخر اموال مسروقه مورد شناسایی قرار گرفته بود، رفتند اما در این خانه رازی هولناک از جنایت و شکنجه دختران جوان کشف شد، تا جایی که حتی ماموران هم فراموش کردند که برای دستگیری یک مالخر اموال مسروقه به آن خانه رفته بودند.

خبر آنچه که ماموران در این خانه کشف کرده‌ بودند با سرعت در جامعه فراگیر شد و افکارعمومی و رسانه‌ها نیز نام «خانه وحشت» را برای آن انتخاب کردند. نخستین جزئیات رسمی از این خانه مخوف را سردار حسین رحیمی، رییس پلیس پایتخت در اختیار رسانه‌ها قرار داده و کمتر از ۴۸ ساعت بعد و در حاشیه نمایش دستاوردهای طرح رعد ۵۱، به خبرنگاران اعلام کرد که «خواهر و برادری با اغفال دختران جوان آنان را به خانه خود کشانده و مورد سرقت، آزار و اذیت و تعرض قرار می‌دادند.»

رحیمی این خبر منتشر شده درباره کشف جسد زنی جوان در این خانه را نیز تایید کرد و گفت:‌«‌ این افراد مدتی قبل دختری جوان را به قتل رسانده و جسدش را در همان خانه نگهداری می‌کردند.»

رییس پلیس تهران پرده از راز آزار و اذیت دختران جوان نیز برداشت و گفت:‌« در بازرسی از این خانه دخترخانمی جوان که شرایط مناسبی نداشت و در کمد حبس شده بود نیز پیدا شد.» شکنجه‌ای که خیلی زود مشخص شد از سوی مالک خانه وحشت دستکم بر علیه سه دختر جوان انجام شده که یکی از آنان به قتل رسیده و دو نفر دیگر نیز یکی از هشت ماه و دیگری از سه ماه قبل در این خانه محبوس شده و مورد انواع شکنجه و آزارهای روحی، جسمی و جنسی قرار گرفته‌اند.

گرچه اخبار درباره خانه موسوم به وحشت همچنان درصدر خبرهای جنایی و حوادث قرار داشته و با حساسیت بالایی دنبال می‌شود، اما تاکنون هیچ خبر رسمی که افزایش تعداد زنان مورد آزار قرار گرفته یا به قتل رسیده از سوی این مرد را تایید کند، منتشر نشده است و حتی سردار حسین رحیمی، فرمانده انتظامی تهران بزرگ نیز شائبه انجام قتل‌های سریالی از سوی این فرد را رد کرده و در عین حال گفته بود که به نظر می‌رسد این فرد مرتکب جرائم دیگری نیز شده باشد.

در تازه‌ترین این پیگیری‌ها اما خبرنگار ایسنا، آخرین وضعیت رسیدگی به متهمان خانه وحشت را از سردار علیرضا لطفی، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ پیگیری کرده است، چرا که پلیس آگاهی از ساعاتی پس از افشای راز خانه وحشت از سوی ماموران پلیس پیشگیری رسیدگی به آن را در دستور کار خود قرار داد.

لطفی دراین‌باره به ایسنا گفت:‌ این پرونده یک روند پیچیده دارد که در حال طی شدن است. گروهی از کارآگاهان زبده پلیس آگاهی رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار داده‌اند و رسیدگی به آن در حال انجام است.

وی با بیان اینکه متهم اصلی این پرونده از سوی روانشناسان و روانپزشکان مورد بررسی قرار گرفته است، گفت:‌ این اقدام با هدف بررسی مشکلات اعصاب و روان این متهم انجام شده است.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با بیان اینکه تحقیقات روی این پرونده همچنان در حال انجام است، گفت:‌ لازم است در حال حاضر این پرونده به طور کامل مورد رسیدگی قرار بگیرد و اگر وضعیت و شرایط آماده شد حتما در مورد آن و جزئیات این پرونده اطلاع رسانی می‌کنیم.

لطفی در عین حال تاکید کرد که این پرونده زوایای مختلفی دارد.

او همچنین در مورد افزایش تعداد شکات نیز گفت:‌ این موضوع نیز در حال پیگیری است. ما یکسری ظن‌هایی داریم اما هنوز به قطعیت نرسیدیم و پیگیر آنها هستیم. اما در رسیدگی به این پرونده تمام شک‌ها و احتمالات را مورد بررسی قرار داده‌ایم.

بنابراین گزارش، باید دید آیا تحقیقات تکمیلی پلیس، رازی دیگر از جنایت‌های رخ داده در این خانه را فاش می‌کند، یا خواهر و برادر خانه وحشت با همین جرائم مرتکب شده روانه دادگاه خواهند شد؟.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا