رشد ۸ برابری رفع تصرفات اراضی دولتی در سیستان و بلوچستان

عطاءاله اکبری در گفت وگو با شهر پنج افزود: ۷۷ و نیم هکتار از اراضی دولتی در این مدت توسط یگان حفاظت این اداره کل در شهرهای زاهدان، سراوان، زهک و میرجاوه رفع تصرف شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته با هشت و نیم هکتار رشد هشت برابری را نشان می‌دهد.

وی ادامه داد: این اراضی در قالب ۳۳ پرونده با تلاش یگان حفاظت اراضی این اداره کل در راستای اجرای طرح تشدید حفاظت اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات در حوزه رفع تصرفات و تعرضات از اراضی تحت مالکیت سازمان ملی زمین و مسکن آزادسازی و به بیت المال بازگردانده شد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: اراضی ملی رفع تصرف شده این مدت دارای ارزش افزون بر ۷۱۷ میلیارد و ۵۴۷ میلیون تومان بوده که با تلاش ماموران حفاظت اراضی و پیشگیری از وقوع تصرفات و با همکاری دستگاه قضایی و نیروی انتظامی آزاد شده است.

اکبری تصریح کرد: یگان حفاظت این اداره کل با توجه به مسئولیت و وظایف خود بدون اغماض با سودجویان و متعرضین به اراضی ملی و دولتی به صورت جدی و قانونی برخورد می نماید.

وی تاکید کرد: شهروندان در زمان خرید زمین و ملک، برای اطمینان از اصالت آن از این اداره کل و سایر دستگاههای اجرایی استعلامات لازم را بگیرند.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان خاطر نشان کرد: شماره تلفن ۱۶۵۶ یگان حفاظت اداره کل راه و شهرسازی جهت تماس و اطلاع هم استانی ها به یگان حفاظت از تصرفات غیرقانونی و ساخت و سازهای غیر مجاز وتصرفات به اراضی ملی و دولتی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا