تشدید کنترل کرونایی مسافران هوایی/ورود امیکرون ربطی به پروازها ندارد

محمد محمدی بخش در گفت‌وگو با شهر پنج در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه با توجه به شناسایی سویه جدید ویروس کرونا به نام امیکرون در ایران آیا محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های جدیدی برای پروازهای داخلی و خارجی ابلاغ شده است یا خیر، اظهار کرد: تاکنون پروتکل جدیدی که ممنوعیت‌ها و محدودیت‌ها پروازهای داخلی و خارجی را افزایش دهد، از سوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی یا ستاد ملی مقابله با کرونا به ما ابلاغ نشده است.
وی افزود: البته اخیراً ستاد ملی مقابله با کرونا دستورالعمل جدیدی را برای تشدید اقدامات پیشگیرانه و کنترلی اعلام کرده که اگر مسافری مشکوک به کرونا بود و تست منفی PCR یا کارت واکسن نداشت آن را به آزمایشگاه‌های مرجع معرفی کنیم. این دستورالعمل چهارشنبه هفته گذشته به همه مبادی و فرودگاه‌ها اعلام شد و بر اجرای درست و دقیق آن نظارت می‌کنیم.
رییس سازمان هواپیمایی کشوری ادامه داد: اگر مسافران تست منفی بسیار و کارت واکسن که در آن هر دو دز دریافتی آن‌ها شده باشد را در اختیار داشته باشند، هیچ مشکل و محدودیتی برای پروازهای مسافری ندارند.
محمدی بخش تاکید کرد: البته در روند غربالگری، مسافرانی که از نظر علائم بالینی مشکوک به ویروس کرونا باشند نیز تحت این کنترل‌های قرار می‌گیرند و آزمایشگاه‌های مرجع را بر اساس دستورالعمل جدید ابلاغ شده به همه فرودگاه‌های کشور اعلام کرده‌ایم.
وی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا مسافر مبتلا به امیکرون از طریق سفرهای هوایی و پروازهای ایرلاین‌های داخلی به ایران وارد شده است؟ تاکید کرد: چنین موضوعی به هیچ وجه تایید نمی‌شود و تاکنون گزارشی مبنی بر این موضوع اعلام نشده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا