رشد ۲۵ درصدی مبادلات اقتصادی از پایانه های مرزی سیستان و بلوچستان

ایوب کرد در گفت وگو با شهر پنج- با بیان اینکه روزانه ۵۲۶ دستگاه کامیون از پایانه های مرزی استان تردد می نمایند، افزود: بیشترین حجم مبادلات تجاری استان در این مدت با یک میلیون و ۱۹۸ هزار و ۹۳۰ تن به پایانه مرزی میرجاوه اختصاص دارد که نسبت به مدت مشابه سال قبل آن با ۶۳۰ هزار و ۸۰۴ تن رشد ۹۰ درصدی داشته است.

وی با اشاره به اهمیت پایانه های مرزی در توسعه اقتصاد سیستان و بلوچستان، گفت: موقعیت خاص این استان به لحاظ همجواری با کشورهای افغانستان و پاکستان سبب شده تا پایانه های مرزی میرجاوه و میلک در محدوده تحت پوشش این اداره کل از پایانه های مرزی فعال کشور در زمینه صادرات در ۹ ماهه سالجاری بشمار آیند.

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: یک میلیون و ۲۳۱ هزار و ۸۲۴ تن کالا در این مدت از طریق پایانه های مرزی میلک و میرجاوه به خارج از کشور صادر شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد ۲۰ درصدی را نشان می دهد.

کرد خاطر نشان کرد: ظرفیت های بالای سیستان و بلوچستان در زمینه ارتباط خارجی با کشورهای همسایه فرصت های تجاری بسیار مطلوبی را برای منطقه فراهم کرده است تا از ظرفیت پایانه های مرزی به بهترین نحو در رونق اقتصاد بهره گرفت.

وی اظهار کرد: تمام تلاش این اداره کل با فراهم کردن زیر ساخت ها در پایانه های مرزی میلک و میرجاوه بر گسترش روابط اقتصادی با کشورهای پاکستان و افغانستان است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا