شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی دو شرکت خودروساز داخلی هستیم

سید احمد رسولی نژاد در جلسه علنی امروز(چهارشنبه) مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی تسریع در سامان‌دهی وضعیت نهاده‌های دامی را از وزیر جهاد کشاورزی تسریع در سامان‌دهی وضعیت نهاده‌های دامی را مطالبه کرد و گفت: کشاورزان از وضعیت نهاده‌های دامی ناراضی هستند. به نظر می‌رسد که شخص رئیس جمهور باید به این موضوع ورود کند.

رد طرح سامان‌دهی بازار خودرو توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام غیرقانونی است

نایب رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس ورود مجمع تشخیص مصلحت نظام به طرح سامان‌دهی بازار خودرو را «غیر قانونی» دانست و گفت: رد طرح سامان‌دهی بازار خودرو توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام غیرقانونی است. بیش از ۸۵ درصد از مردم در نظرسنجی خبرگزاری خانه ملت از این طرح حمایت کردند. طبق اصل ۱۱۲ قانون اساسی، مجمع تشخیص مصلحت نظام فقط در موارد اختلافی بین مجلس و شورای نگهبان حق ورود دارد. نه اینکه رأسا اقدامی داشته باشد یا جایگزین شورای نگهبان شود.

شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی دو شرکت خودروساز داخلی هستیم

وی در مورد طرح مذکور گفت: این طرح با اکثریت قاطع نمایندگان مصوب شده بود اما به صورت غیر قانونی توسط مجمع تشخیص رد شد. ما همچنان شاهد افزایش ناگهانی، جهشی و غیرقانونی دو شرکت خودروساز داخلی هستیم. دکتر فاطمی امین پیش از رأی اعتماد گفتند که قیمت خودروهای داخلی منطقی نیست و باید اصلاح شود یا کاهش یابد، اما در ۲۰ آذر ۱۴۰۰ در چرخشی ۱۸۰ درجه‌ای گفتند که ما قیمت‌ها را اصلاح کردیم. ما نمایندگان مردم هستیم. در بین مردم حضور داریم. خریداران خودرو به ما می‌گویند اصرار بر افزایش قیمت خودرو چرا یک بار در طرف کاهش قیمت‌ها اتفاق نمی‌افتد؟ مثل فردی که هر وقت در مجلسی غش می‌کرد، به یک طرف غش می‌کرد.

نماینده مردم دماوند در مجلس با اشاره به حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیران دو خودروساز در جلسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: در آن جلسه اکثر قریب به اتفاق نمایندگان از توضیحات و توجیهات وزیر و مدیران قانع نشدند. عصر دیروز با معاون اول رئیس جمهور جلسه گذاشتیم و اعتراض شدید خود را نسبت به افزایش قیمت خودرو اعلام کردیم و درخواست کردیم که در اسرع وقت با رئیس جمهور دیدار داشته باشیم که این درخواست مورد موافقت دکتر مخبر قرار گرفت. این جلسه در آینده نزدیک برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا