آغاز فعالیت سامانه «نظارت بر واکسیناسیون و وضعیت بهداشتی مدارس»

مهرزاد حمیدی در آیین تکریم و معارفه چند مدیر ارشد وزارت آموزش و پرورش که در ساختمان مرکزی این وزارتخانه برگزار شد ضمن قدردانی از همکاران و وزرای گذشته که فرصت خدمت به دانش آموزان را برای وی فراهم کردند قدردانی کرد و گفت: برای دکتر ستاری فر، معاون جدید تربیت بدنی آرزوی توفیق دارم و انتصابش را تبریک می‌گویم.

وی افزود: عملیاتی کردن سندتحول بنیادین، محور برنامه‌های ما بود. خط مشی‌های اتخاذی ملهم از سند و سیاست های کلی، جهت دهنده همه فعالیت‌های ما بود و عصاره سند را مدرسه، دانش آموز و مدرسه یافتیم و برنامه‌های ما رنگ و بوی مدرسه گرفت.

حمیدی با بیان اینکه مخاطب ما دانش آموز بود که به ما اقبال نشان داد گفت: مدرسه محوری، کیفیت گرایی، علم گرایی و مشارکت محوری سیاست‌های کلی ما را تشکیل داد و برنامه‌های خود را بر اساس آن تعریف و ایده سندتحول را به اجرا نزدیک کردیم. پروژه ها از سیاست های ملهم از سند استخراج و اولویت بندی شدند.

وی به برنامه‌هایی چون المپیادهای درون مدرسه‌ای، حیاط پویا، کانون و مدرسه قهرمان، طرح کوچ، آهن یاری، ویتامین یاری، سفیران سلامت، طرح دادرس، واکسیناسیون دانش آموزان و معلمان، ایجاد پایگاه‌های تغذیه سالم اشاره کرد و گفت: آخرین برنامه ما ایجاد سامانه نظارت بر واکسیناسیون و وضعیت بهداشتی مدارس بود که از امروز کلید خورد. طرح نماد و یاریگران زندگی نیز در حوزه آسیب های اجتماعی دنبال شد.

معاون تربیت بدنی و سلامت سابق وزارت آموزش و پرورش به کادرسازی و تربیت مدیران توانمند در این معاونت اشاره کرد و گفت: دکتر ستاری‌فر از جمله این مدیران است که سرمایه حوزه تربیت بدنی محسوب می‌شوند. استقلال فدراسیون ورزش دانش آموزی انجام شد. چهار حکم در برنامه ششم توسعه تصویب و دنبال کردیم و از معاون جدید می‌خواهیم که خودش را برای برنامه هفتم توسعه آماده کند.

وی ضمن تاکید بر اینکه امروز مدیر مدرسه، یاور ماست و به ما در اجرای برنامه‌ها کمک می‌کند اظهار کرد: افتخارات مختلفی در این مدت کسب شده است. از همکارانم که در این هشت سال خستگی ناپذیر برای ارتقای نقش تربیت بدنی و سلامت زحمت کشیدند قدردانی می‌کنم؛ امروز جایگاه معلم تربیت بدنی بهبود یافته و قدش بلند شده است. رمز موفقیت ما این بود که یک مدیریت تیمی ۴۰ هزار نفره در کشور را جلو بردیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا