تخصیص ۴۰۰میلیارد تومان اعتبار ملی برای اجرای پروژه های راهسازی استان

عطاء اله اکبری با بیان اینکه با تخصیص انجام شده ۱۰۰ درصد اعتبارات ابلاغی پیوست قانون بودجه سال ۱۴۰۰ محقق شده است، اظهار داشت: در حال حاضر ساخت ۹ پروژه راه سازی شامل ۱۱۳ کیلومتر بزرگراه و ۱۰ کیلومتر راه اصلی در تمام محورهای مواصلاتی استان توسط این اداره کل در حال اجراست که ساخت و تکمیل آنها به تخصیص به موقع اعتبارات بستگی دارد.

وی با قدردانی از همراهی استاندار سیستان و بلوچستان در تخصیص اعتبارات، ادامه داد: اعتبارات پروژه‌های راهسازی استان از محل اعتبارات استانی و ملی( شامل توازن، مناطق محروم و پیوست قانون بودجه) تامین می گردد.

مدیر کل راه و شهرسازی استان سیستان و بلوچستان با بیان اینکه از مجموع سه بخش اعتبارات ملی تنها اعتبارات پیوست قانون بودجه ۱۴۰۰ به پروژه های راه سازی استان تخصیص یافته است، گفت: با توجه به ضرورت تکمیل هر چه سریعتر پروژه های راه سازی استان پیگیر هستیم اعتبارات توازن و مناطق محروم نیز تا قبل از پایان سالجاری محقق گردد.

اکبری با بیان اینکه برای احداث هر یک کیلومتر بزرگراه در سیستان و بلوچستان بطور متوسط بین ۱۰ تا ۱۲ میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است، بیان کرد: پیش بینی شده است در صورت تخصیص اعتبارات مورد نیاز تا پایان سالجاری ۵۰ کیلومتر بزرگراه در استان تکمیل و آماده بهره برداری شود.

وی با بیان اینکه این اداره‌کل برای شتاب بخشی به توسعه سیستان و بلوچستان و فراهم شدن زمینه تردد ایمن کاربران جاده ای توسعه بزرگراه ها را در اولویت کاری خود قرار داده است، خاطر نشان کرد: تلاش داریم در صورت تخصیص مابقی اعتبارات مصوب علاوه بر تسریع در ساخت پروژه های کنونی احداث پروژه های جدید بزرگراهی را تا قبل از پایان سالجاری در استان آغاز نمایم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا