علت تاخیر در صدور کارت‌های ملی هوشمند چیست؟

در سال‌های اخیر صدور کارت ملی هوشمند به واسطه اعمال تحریم و عدم واردات بدنه و کارت خام و شیوع ویروس کرونا با تاخیر مواجه شده و طبق اعلام اخیر رئیس سازمان ثبت احوال کشور تاکنون ۹ میلیون نفر منتظر دریافت این کارت ملی هوشمند هستند. اما احمد ابوالحسنی در گفت‌وگو با ایسنا، گفت: بارها اعلام شده علت آماده نشدن کارت ملی‌های هوشمند، نبود ماده اولیه آن است. اما علت این وضعیت چیز دیگری است.

وی با بیان اینکه صنعت چاپ ایران آمادگی دارد همه کارت ملی مورد نیاز کشور را تولید کند، تصریح کرد: فعالان این صنعت حتی آمادگی دارند دستگاه تولید کیت اصلی کارت ملی را داخل سازمان ثبت احوال مستقر کنند تا اطلاعات کسی خارج نشود.

ابوالحسنی تصریح کرد: حتی ما می‌توانیم این کارت را ۲۰ تا ۳۰ درصد زیر قیمتی که در حال حاضر با استفاده از خارجی‌ها تولید می‌شود، تحویل دهیم.

وی با بیان اینکه اتحادیه آمادگی دارد به عنوان ناظر، واحدهای چاپ را برای انعقاد قرار داد معرفی کند، اظهار کرد: به نظر می‌رسد مسئولان تمایل ندارند که این کار را به بخش خصوصی بسپارند که علت این وضعیت برای ما هم سوال است.

ابوالحسنی تاکید کرد که توان تولید کارت ملی هوشمند در کشور وجود دارد و گفت: البته تولیدکنندگان انتظار دارند دولت با آنها قرارداد منعقد کند تا فعالیت خود را شروع کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا