یک نوشیدنی عالی برای قبل از خواب!

چرا به جای درست کردن یک فنجان چای، قهوه یا کاکائو داغ، نوشیدنی مفیدتری با کالری کمتر و طعم دلچسب تهیه نمی‌کنید؟
بله نوشیدنی خارق العاده مورد نظر ما چیزی نیست جز ترکیب طلایی شیر دارچین! با توجه به فواید شگفت انگیز و اثبات شده نوشیدن شیر گرم با دارچین، توصیه می‌شود که این نوشیدنی را به عنوان بخشی از برنامه کاهش استرس شبانه خود در نظر داشته باشید.
مخلوط دارچین با شیر گرم نوشیدنی مخصوصی است که می‌تواند بخشی از یک رویکرد فعال برای کمک به حفظ و ارتقا سطح سلامتی باشد، استرس شما را کنترل و خواب خوب شبانه را تضمین کند.
مزایایی که در ادامه بررسی می‌شوند، همگی با استناد به مقالات منتشر شده توسط مرکز ملی اطلاعات زیست فناوری آمریکا جمع آوری و دسته بندی شده اند:
نوشیدن شیر گرم با دارچین به کاهش تاخیر در زمان به خواب رفتن و افزایش کیفیت خواب کمک می‌کند
آیا شب‌ها نمی‌توانید به راحتی بخوابید؟ ترکیب شیر گرم همراه با دارچین هر شب قبل از خواب را امتحان کنید. از آن جایی که دارچین در آرامش عضلات و رفع تنش از بدن نقش مهمی ایفا می‌کند، تاثیر قابل ملاحظه در افزایش کیفیت خواب دور از انتظار نخواهد بود.
شیر دارچین می‌تواند سرماخوردگی و سرفه را درمان کند
اگر شما هم از جمله افرادی هستید که به صورت مکرر خصوصا در ماه‌های سرد سال به سرماخوردگی و عوارض آن همچون سرفه مبتلا می‌شوید، مصرف روزانه شیر دارچین به دادتان خواهد رسید. دارچین از مکانیسم‌های مختلف به آنتی اکسیدان‌ها در محافظت از بدن کمک و در نتیجه سیستم ایمنی را تقویت می‌کند.
ترکیب شیر دارچین برای مراقبت از بهداشت دهان عالی است
دارچین دارای خواص فوق العاده قوی ضد قارچی و ضد میکروبی است که می‌تواند از همین طریق باکتری‌های مضر دهان را از بین ببرد. در نتیجه اگر علاقه‌ای به ملاقات با دندان پزشک خود ندارید، مصرف منظم مخلوط شیر گرم و دارچین را فراموش نکنید
شیر دارچین کاهش وزن را تسهیل می‌کند
به گفته محققان و بر اساس نتایج به دست آمده از پژوهش‌های مختلف، ترکیب شیر دارچین باعث کاهش وزن می‌شود. یکی دیگر از شگفتی‌های جادویی دارچین این است که متابولیسم و روند هضم را سریعتر می‌کند. به لطف این رویکرد فرد برای مدتی احساس گرسنگی نمی‌کند و در نهایت مقدار غذای مصرفی وی کاهش می‌یابد. به همین دلیل است که تقریباً تمام متخصصین تغذیه یک لیوان شیر گرم همراه با یک تکه دارچین را برای کمک به کاهش وزن در رژیم روزانه توصیه می‌کنند.
دارچین مخلوط شده با شیر گرم به عنوان یک مسکن طبیعی عمل می‌کند
عملکرد تسکین درد یکی از جذاب‌ترین خواص دارچین به شمار می‌رود. به دنبال مصرف دارچین با شیر گرم، تخفیف نسبتا سریع احساس درد حاصل می‌شود. مشخص شده که واکنش دارچین با پروستاگلاندین‌ها باعث شل شدن عضلات تحت استرس می‌شود. در نتیجه بدون آن که نیازمند استفاده از مسکن باشید، به مرور زمان با درد خداحافظی خواهید کرد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا