راه‌های افزایش تمایل برای خرید لوازم خانگی ایرانی

درمدت اخیر مرکز آمار ایران در گزارش های مختلف به جریان فروش لوازم خانگی خارجی و داخلی و عوامل موثر بر آن پرداخته است.

در تازه ترین گزارش به موضوع عواملی که بر افزایش تمایل به خرید لوازم خانگی داخلی از نگاه فروشندگان موثر است پرداخته شد.

۶ عامل برای تمایل به خرید لوازم خانگی داخلی

این آمار گیری نشان می دهد که کیفیت لوازم خانگی داخلی از مهمترین عوامل در فروش آن است؛ به طوری که افزایش کیفیت ۵۲ درصد در افزایش تقاضا برای خرید این اقلام سهم دارد.

در سایر عوامل نیز کاهش قیمت ۲۸ درصد، جذابیت ظاهری ۹ درصد، افزایش خدمات پس از فروش چهار درصد، فروش اقساطی چهار درصد و برند سازی سه درصد از عوامل موثر بر افزایش تمایل به خرید لوازم خانگی داخلی اعلام شده است.

دلایل توجه مشتری به لوازم خانگی خارجی

اما موضوع دیگر مورد بررسی، دلایل توجه مشتریان به لوازم خانگی خارجی است که طبق این گزارش، کیفیت بالا ۲۲ درصد، لوکس بودن ۲۰ درصد، قیمت مناسب ۱۵ درصد وقابل اعتماد بود ۱۵ درصد جزو بیشترین عوامل موثر بر توجه مشتریان به لوازم خانگی خارجی است.

در سایر موارد نیز خدمات پس از فروش بهتر هشت درصد، توصیه سایر مصرف کنندگان شش درصد، تبلیغات پنج درصد، مصرف انرژی پایین چهار درصد و توصیه های فنی فروشنده سه درصد در این که مشتریان به سمت لوازم خانگی خارجی می‌روند، موثر است.

پیشتر اعلام شده بود که شش دلیل اصلی برای عرضه لوازم خانگی خارجی در ایران وجود دارد که در آن سهم تقاضا از طرف مشتریان ۳۴ درصد، کیفیت بهتر کالا ۲۲ درصد، فروش آسان‌تر ۲۰ درصد، سود بیشتر ۱۰ درصد و رقابت با سایرین پنج درصد و حدود چهار درصد هم به سایر اختصاص دارد.

این در حالی است که از سال ۱۳۹۷ واردات لوازم خانگی به ایران ممنوع شده اما به هر ترتیب به وفور در سطح شهر مشاهده می شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا