آزمایش موفقیت‌آمیز یک خودروی پرنده لوکس در دبی

به گزارش شهرپنج و به نقل از دیلی‌میل، یک خودروی پرنده لوکس که برای سفر درون شهری طراحی شده است، پرواز آزمایشی موفقیت‌آمیزی را در دبی اجرا کرد.

استارتاپ “بلودر اینداستریز” (Bellwether Industries) واقع در لندن، پرواز آزمایشی نمونه ابتدایی این خودروی پرنده تمام الکتریکی موسوم به “Volar eVTOL” را در ماه نوامبر به پایان رساند اما به تازگی، تصاویری را از این آزمایش منتشر کرده است. به گفته این شرکت، خودروی پرنده توانست در ارتفاع چهار متری با سرعت ۴۰ کیلومتر در ساعت پرواز کند.

نمونه ابتدایی Volar eVTOL، برای مالکان خصوصی و به ‌عنوان جایگزینی برای خودروها طراحی شده است. این خودروی پرنده، فضای روی زمین را برای دوچرخه‌سواران و عابران پیاده آزاد می‌کند و ازدحام را کاهش می‌دهد اما شاید در عین حال بتواند امکان حمل‌ونقل درخواستی را نیز فراهم کند.

آزمایش موفقیت‌آمیز یک خودروی پرنده لوکس در دبی

این شرکت قصد دارد یک نمونه ابتدایی در مقیاس کامل داشته باشد و آن را تا سال ۲۰۲۳ آماده و آزمایش کند. انتظار می‌رود که مدل نهایی در سال ۲۰۲۸ برای حمل و نقل براساس تقاضا و در سال ۲۰۳۰ برای مالکیت خصوصی در دسترس باشد که به کاربران امکان می دهد تا برای رفت و آمدهای درون شهری از آن استفاده کنند.

شرکت سازنده باور دارد که مردم تا ۱۰ سال آینده می‌توانند رفت و آمدهای درون شهری خود را از راه آسمان انجام دهند.

اگرچه شرکت هنوز تعداد مسافران را دقیقا تایید نکرده اما این خودرو نخستین وسیله نقلیه بدون بال‌های بزرگ یا تیغه‌های باز در جهان است که آن را برای استفاده شهری ایده‌آل می‌سازد.

آزمایش موفقیت‌آمیز یک خودروی پرنده لوکس در دبی

بلودر اینداستریز پس از یک سال پروازهای سرپوشیده توانسته است هشت پرواز آزمایشی را با نمونه ابتدایی خودروی پرنده خود در آزمایش اخیر آن در دبی ثبت کند. به گفته این شرکت، پرواز آزمایشی دبی، پایداری و قابلیت کنترل نمونه ابتدایی را نشان داد و نشان‌دهنده آغاز مجموعه‌ای از پروژه‌های در حال توسعه است.

این وسیله نقلیه الکتریکی دارای یک سیستم محرکه مخفی است که آن را از پره‌های چرخان یا بال‌های بزرگ بی‌نیاز می‌کند. به گفته این شرکت، این خودرو درست مانند یک وسیله نقلیه الکتریکی که در خشکی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در نقاط شارژ اختصاصی شارژ می‌شود؛ اگرچه برای جلوگیری از سقوط به هنگام اتمام شارژ، باید به یک زیرساخت جامع و سیستم حمل ‌و نقل متکی باشد.

نمونه ابتدایی فقط دو صندلی دارد اما چشم‌انداز نهایی این شرکت، یک خودروی چهار تا پنج نفره است که برای همه اعضای یک خانواده مناسب باشد و سفرهای درون شهری را در ارتفاع ۹۱۵ متری با سرعت تا ۲۲۰ کیلومتر در ساعت انجام دهد.

آزمایش موفقیت‌آمیز یک خودروی پرنده لوکس در دبی

سخنگوی این شرکت گفت: ما می‌خواهیم یک هواپیمای شهری خصوصی بسازیم تا همه با کمک آن بتوانند از هر نقطه‌ای به نقطه دیگر و در هر زمانی پرواز کنند. volar به آرامی پرواز می‌کند و تلاش‌های ما را در زمینه نوآوری و فناوری به اثبات می‌رساند.

در رابطه با قیمت‌ها، این شرکت مقدار مشخصی را فاش نکرده اما هدفش این است که داشتن Volar eVTOL به سادگی داشتن یک خودرو باشد و قیمت آن از قیمت یک خودرو بیشتر نشود. سخنگوی شرکت افزود: نخستین مدل volar در بازار خصوصی مطمئنا گران‌تر خواهد بود. برنامه ما ارائه حمل و نقل براساس تقاضا تا سال ۲۰۲۸ و مالکیت خصوصی تا سال ۲۰۳۰ است.

شرکت بلودر اینداستریز، volar را به عنوان مقوله جدیدی از حمل و نقل و یک هواپیمای خصوصی برای سفرهای درون شهری تعریف می‌کند. این وسیله نقلیه به عنوان یک هواپیما با برخاست و فرود عمودی تعریف می‌شود که می‌تواند مستقیما به سمت هوا بلند شود و نیاز به فضای باند فرودگاه را کاهش دهد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا