ثبت اختراع لپ تاپ‌هایی که دوبار تا می‌شوند

تکنولوژی تا به امروز این امکان را برای ما مهیا کرده که از گوشی‌های تاشو استفاده کنیم. اما قرار نیست این مسئله تنها به گوشی‌های هوشمند محدود شوند.
براساس گزارش فون آرنا، پیش از این شاهد بودیم که سازندگان لپ تاپ با فناوری صفحه نمایش تاشو دست به تولید محصولاتی زده اند. اخیرا شرکت ایسوس از “Zenbook ۱۷ Fold” جدید رونمایی کرده که شبیه به یک تبلت ۱۷ اینچی است و می‌توان آن را از وسط تا کرد.
این نوع جدید لپ تاپ می‌تواند برای گروهی خاص بسیار مفید باشد. این محصول می‌تواند در اوقات فراغت برای تماشای ویدئو به یک تبلت ۱۷ اینچی تبدیل شود و در صورت نیاز یک لپ تاپ جمع‌وجور باشد.
اکنون سامسونگ نیز ایده یک لپ تاپ تاشو را در ذهن دارد، اما از زاویه‌ای متفاوت به آن می‌پردازد. پتنتی که اخیرا رونمایی شده نشان می‌دهد که ایده سامسونگ چگونه ممکن است کار کند. در این طرح لپ تاپ یکبار روی صفحه کلید تا می‌شود و سپس یک بار دیگر می‌توان آن را روی خودش تا کرد.
پتنت لپ تاپ تاشو سامسونگ
در ثبت اختراع جدید سامسونگ، صفحه‌کلید لپ تاپ از وسط تقسیم می‌شود و اجازه می‌دهد یک لولای تاشو در آنجا قرار گیرد و صفحه نمایش نیز از فناوری تاشو سامسونگ برای جمع شدن به سمت داخل استفاده می‌کند. این فناوری در نهایت باعث می‌شود که لپ تاپ اندازه کوچکتری داشته باشد و فضای کمتری را اشغال کند. البته این طرح‌ها تضمین نمی‌کند که سامسونگ فعالیت روی تولید این محصولات را آغاز کرده، اما به اندازه‌ای خوب بوده که این شرکت آن را به ثبت رسانده و احتمالا در آینده به فکر تولید آن‌ها باشد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا