توسعه حمل‌ونقل نقل عمومی، مهم‌ترین دغدغه مردم و مدیران شهری

مجتبی شفیعی در بیست و هشتمین نشست تخصصی کمیسیون حمل‌ونقل و ترافیک مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران با بیان اینکه شرایطی که هم اکنون در آن قرار داریم، شرایط بی‌نظیری است، گفت: در این ۲۰ سال که در حوزه حمل‌ونقل فعالیت دارم، چنین شرایطی را به ذهن ندارم که این میزان همدلی و هماهنگی در این حوزه شکل گرفته باشد.

معاون شهردار تهران اظهار امیدواری کرد که این نشست‌ها و کمیته‌ها سبب ایجاد هم‌افزایی بیشتر میان کلان‌شهرها باشد و بیان کرد: این هم‌افزایی برای تحقق اهداف اصلی است که همگی اعتقاد داریم این هدف، توسعه حمل و نقل عمومی است، چرا که مهم‌ترین موضوع مدیریت شهری و به تناسب مهم‌ترین دغدغه مردم دنیا در همه شهرها حمل‌ونقل و ترافیک است و امیدوارم در جهت بهبود شرایط زندگی شهروندان که متاثر از حمل‌ونقل و ترافیک است، کارهای مهمی انجام شود.

حذف اعتبارات شهرداری‌ها در لایحه بودجه برخلاف عدالت اجتماعی است

احسان متولیان دبیرکل مجمع شهرداران کلان‌شهرهای ایران نیز در این نشست به لایحه بودجه ۱۴۰۱ کشور اشاره کرد و گفت: هم اکنون که فصل بررسی لایحه بودجه در مجلس شورای اسلامی است، مجمع شهرداران کلان‌شهرها در حال رایزنی برای تامین بودجه مورد نظر شهرداری‌های کشور است.

او ادامه داد: متاسفانه به دلیل محدودیت‌هایی که دولت در تامین منابع مالی دارد، بسیاری از موارد بودجه‌ای شهرداری حذف شده است.

متولیان از اعضای کمیسیون حمل و نقل و ترافیک مجمع شهرداران کلانشهرهای ایران درخواست کرد تا از پتانسیل نمایندگان استانی برای حل اجحافی که در حق شهرداری‌ها می‌شود، استفاده کنند.

بنا بر اعلام سایت شهر، دبیرکل مجمع کلان‌شهرهای ایران با بیان اینکه آقای رییسی با شعار عدالت اجتماعی روی کار آمده است، یکی از مباحث مهم عدالت اجتماعی را حمل‌ونقل عنوان کرد و گفت: اگر اعتبارات شهرداری‌ها به همین صورتی که در لایحه بودجه آورده شده، از سوی نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم تصویب شود، از عدالت اجتماعی غفلت می‌شود و بسیاری از شهرداری‌های کلانشهرها با دست خالی مشغول کار خواهند شد.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا