مراجعه تنها 11 درصد افراد برای دریافت دوز سوم واکسن در سیستان و بلوچستان

دکتر سید مهدی طباطبایی افزود: موارد ابتلا به سویه جدید امیکرون در دنیا در حال گسترش است، در حال حاضر در کشور بیش از 10 درصد موارد ابتلاء را سویه جدید امیکرون به خود اخصاص داده است و نیز موارد فوت ناشی از این سویه در کشور گزارش شده است که می تواند خطرناک باشد.

وی با اشاره به این موضوع که سازمان جهانی بهداشت برای مقابله با سویه جدید امیکرون بر افزایش و تکمیل پوشش واکسیناسیون دوز سوم تاکید دارد، افزود: افرادی که دو نوبت واکسن کووید ۱۹ را زده باشند بعد از مدتی سطح ایمنی بدن آن‌ها کاهش می‌یابد از این رو برای افزایش سطح ایمنی بدن باید دوز سوم را تزریق نمایند.

وی گفت: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکنون بیش از یک میلیون 260 هزار دوز واکسن کرونا تزریق شده است و پوشش یک نوبت تزریق واکسن در جمعیت بالای 18 سال به 78 درصد رسیده است و بیش از 60 درصد جمعیت بالای 18 سال نیز دو نوبت واکسن کرونا را دریافت کرده اند و تاکنون 11 درصد افراد نسبت به دوز سوم خود اقدام کردند.

دکتر طباطبایی در کنار واکسیناسیون کرونا بر رعایت دستور العمل های بهداشتی تاکید کرد و افزود: در حوزه دانشگاه علوم پزشکی زاهدان تاکنون 27 مورد مثبت امیکرون شناسایی شده که می تواند یک زنگ خطر جدی برای استان باشد.

وی افزود: به تمامی هم استانی های عزیز توصیه می شود حتما برای تکمیل واکسیناسیون خودشان به مراکز تجمیعی واکسیناسیون کرونا مراجعه نمایند.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا