دستگیری عاملان درگیری مسلحانه در ۳نقطه از تهران/ بازگشت اراذل به محل تیراندازی

به گزارش شهر پنج، چند شب پیش در تاریخ ۲۱ دی ماه بود که شماری از اراذل و اوباش در پی کری خوانی و نزاع با یکدیگر در مقابل یک نمایشگاه ماشین در محدوده خیابان وحدت اسلامی با یکدیگر درگیر شده و اقدام به تیراندازی کردند. این افراد سپس در چند نقطه دیگر از شهر نیز با هم درگیر شدند که این اقدام آنان منجر به ایجاد ناامنی و وحشت شماری از شهروندان و به خصوص ساکنان این مناطق شده بود.

با اطلاع پلیس از این موضوع بلافاصله تیمی از ماموران پلیس امنیت عمومی مامور رسیدگی به این ماجرا و شناسایی عاملان این نزاع و درگیری شدند و حدود دو روز بعد این افراد مورد شناسایی قرار گرفتند. با شناسایی و دستگیری این افراد، ظهر امروز این اوباشگران به محلی که اقدام به ایجاد ناامنی و قدرت نمایی کرده بودند، بازگردانده شده و در مقابل مردم اقدام به بازسازی صحنه کردند. هدف دیگر از این اقدام که با دستور مقام قضایی انجام شده از بین بردن هیمنه و ابهت پوشالی این افراد در میان مردم و افکار عمومی بود.

سرهنگ سعید راستی، رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران در حاشیه بازسازی صحنه جرم از سوی این افراد با حضور در جمع خبرنگاران گفت:‌ در ساعات پایانی ۲۱ دی ماه دو گروه از اراذل و اوباش که از مدتی قبل با یکدیگر به اختلافاتی برخورده و اصطلاحا کل‌کل داشتند، در یک نقطه در خارج از تهران و دو نقطه در شهر تهران با یکدیگر درگیر شدند. یکی از محل‌های درگیری این افراد نمایشگاه خودروی وابسته به یکی از طرفین نزاع و درگیری در خیابان وحدت اسلامی بود که اوباشگران اقدام به تیراندازی به سمت آن کردند که همچنان جای گلوله‌ها قابل رویت است.

وی ادامه داد:‌این افراد در دیگر نقاط از جمله محله کیانشهر نیز با یکدیگر درگیر شدند و در واقع به اماکن صنفی وابسته به طرفین نزاع حمله کرده و اقدام به ایجاد قدرت نمایی کرده بودند که این اقدام آنان موجب ترس و وحشت شهروندان نیز شده بود.

راستی با بیان اینکه تیمی ویژه از ماموران پلیس امنیت رسیدگی به موضوع را در دستور کار داشت، گفت: این افراد پلاک موتورسیکلت‌ها و همچنین خودروهایی را که در این درگیری از آن استفاده کرده بودند، فک کرده بودند تا امکان شناسایی آنان وجود نداشته باشد. اما پلیس با انجام اقدامات فنی و تخصصی و علیرغم پیچیدگی‌هایی که در رسیدگی به این پرونده وجود داشت، این افراد را ظرف کمتر از ۴۸ ساعت شناسایی کرد.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با بیان اینکه مجوز قضایی برای دستگیری این افراد دریافت شد، اظهارکرد: ماموران پلیس با حضور در مخفیگاه این افراد و در جریان عملیات‌های مختلف عاملان اصلی این درگیری در هر دو گروه را که تعدادشان هفت نفر بود، دستگیر کرده و به مقر انتظامی منتقل کردند و امروز هم با دستور قضایی و به منظور شکستن هیمنه پوشالی آنان به محل جرم بازگردانده شدند.

راستی با بیان اینکه این افراد سابقه دار بودند، اظهارکرد:‌اما نمی‌توان آنان را جزو اوباشگران سطح یک دانست. این افراد درگذشته نیز درگیری‌هایی داشتند که البته در آن از سلاح گرم استفاده نکرده بودند.

وی درباره اینکه گفته می‌شود یکی از گروه‌های درگیر در این نزاع از نوچه‌های یکی از اوباشگران معروف تهران هستند نیز گفت: فرد مورد نظر شمادر خارج از کشور است و اگر وارد کشور شوند، دستگیر خواهد شد. این فرد هم دارای سوابق عدیده است، اما همانطور که گفتم در کشور حضور نداشته است.

رئیس مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران درباره اینکه آیا دستگیر شدگان با نهادها و سرویس‌های خارجی در ارتباط بودند نیز اظهارکرد:‌این موضوع نیز مطرح نیست و این افراد اوباشگرانی بودند که قبلا هم سابقه ارتکاب جرائم را داشته‌اند اما چنین ارتباطی وجود ندارد.

وی در مورد دستگیری اوباشگری که در خارج از کشور حضور دارد، از سوی اینترپل نیز گفت: از طریق اینترپل نیز این موارد پیگیری خواهد شد.

راستی در پایان از همکاری دستگاه قضایی با پلیس قدردانی کرد و گفت:‌ پلیس فتا نیز در جریان این ماموریت همکاری و هماهنگی خوبی با پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ داشت.

انتهای پیام

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا